Унікальний концерт об’єднав Україну та Румунію

05.02.2019

1 лютого Національна оперета України представила глядачам новий грандіозний проект, створений в рамках міжнародної співпраці театру з посольством Румунії в Україні. Мешканці та гості столиці змогли побачити унікальний концерт, в якому взяли участь талановиті румунські музиканти:  гурт 2GENTS та оперна діва Ірина Баянц. Київ зустрів їх повним залом та бурхливими оваціями. Непересічна подія була присвячена першому головуванню Румунії в Раді ЄС, яке розпочалося у 2019 році і триватиме найближчі півроку. Символічним є й те, що концерт відбувся у день 27-ої річниці українсько-румунських дипломатичних відносин.

«Головування Румунії в ЄС проходить під гаслом «згуртованість, спільна європейська цінність». Ці слова лягли і в основу концерту, оскільки ми хотіли донести, що музика – це мова взаєморозуміння між нашими народами», – підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану.

Вперше в Україні виступив румунський дует 2 GENTS, засновниками якого є Чіпріан Рогоджан (перкусія) і Дору Тодоруц (вокал). Вони прославилися на батьківщині вдалими музичними експериментами, а нещодавно дует пройшов у півфінал Національного відбору для участі у «Євробаченні-2019». У своїй творчості музиканти поєднують класику та поп, симфонічне звучання та ритмічні барабанні партії.

«Для нас велика честь бути сьогодні в Києві, ми з Дору були тут з різними проектами, але сьогодні ми вперше представляємо українським слухачам наш спільний проект. Ми спробували підібрати різноманітний репертуар, зробити його дуже теплим і чуттєвим, тому сьогодні з нами ще один учасник – оперна співачка Ірина Баянц (сопрано)», – розповів засновник гурту 2 GENTS Чіпріан Рогоджан.

Традиційною окрасою музичного дійства став хор та симфонічний оркестр Національної оперети України під орудою диригента-постановника концерту, заслуженої артистки України Оксани Мадараш.

«Надзвичайно драйвовий концерт, надзвичайно цікавий своєю різноманітністю. Тут і національна музика, і цікаві твори сучасної поп-музики, і нові сучасні напрямки. З румунськими музикантами у нас склалася дуже плідна та цікава співпраця», – поділилася своїми враженнями Оксана Мадараш.