Вітаємо на сайті Національної оперети України – місці зустрічі щасливих людей

На нашому сайті ви завжди можете знайти найсвіжіші новини про насичене життя театру, ознайомитися з репертуаром, переглянути афішу, замовити квитки на всі наші події.

Національна оперета України – це сучасний європейський музичний театр широкого профілю, який з успіхом представляє високе українське мистецтво не тільки у своїй країні, а й далеко за її межами, будучи при цьому одним із найстаріших закладів у царині музично-театрального мистецтва. Це лауреат та переможець безлічі міжнародних музичних конкурсів, місце народження та розвитку нових талантів, можливостей та сенсаційних успішних проектів, зустрічі провідних особистостей сучасності, царина культури, в якій дарують незабутні емоції, дивують, а ще експериментують, безперервно удосконалюють і рухають в перед.

Тут ви можете обрати на власний смак, відповідно до побажань та вподобань, той якісний музичний продукт, який вам до вподоби. Це може бути класична оперета, мюзикл, шоу-балет, симфонічний концерт, опера, опера-буф, зінгшпіль, салонний театр.

«Я не знаю професії, яка вимагала б більш вишуканих форм і більш чистої моралі, ніж театр»

— Д. Дідро

Оперета – це завжди цікаво, яскраво, стильно, музично, позитивно та натхненно! Завітайте до нас і ви самі в цьому переконаєтесь!

Про театр

Назва "оперета" походить від французького "operette", що буквально означає "маленька опера".

Оперетою називають один із видів музичного театру, в якому поєднуються вокальна та інструментальна музика, танець, балет та елементи естрадного мистецтва. Внаслідок такого яскравого поєднання складових утворюється дуже демократичний і досить "легкий" музичний жанр, що і є головною причиною захоплення оперетою мільйонів людей різного віку та різного соціального рівня.

Засновником оперети вважають Жака Оффенбаха, відтоді, коли на сцені театру «Буф-Паризьєн» у Парижі він представив глядачам «музикету» під назвою «Двоє сліпих» саме ця одноактівка Жака Офенбаха увійшла в історію масового музичного театру, як родоначальниця нового жанру оперети.

Історія театру оперети

У приміщенні Народного Троїцького дому 1907 року М. Садовським був заснований перший стаціонарний український театр. Корифеї, які працювали в театрі від початку свого існування, – визначні постаті не лише в театральній, а й у громадсько-політичній сфері, які працювали в ім’я становлення української національної свідомості – Марія Заньковецька, Марко Кропивницький Панас Саксаганський, Микола Садовський, та інші. Саме в Київській опереті свого часу відбулася прем’єра вистави «Наталка Полтавка» видатного українського композитора Миколи Лисенка.

Народження Київського театру оперети позначають двома датами 13 січня 1934 року та 14 грудня 1935 року.

Детальніше →

Художньо-керівний склад

 

СТРУТИНСЬКИЙ Богдан Дмитрович

СТРУТИНСЬКИЙ Богдан Дмитрович

Генеральний директор-художній керівник театру,
народний артист України

2

ПРОКОПЕНКО Вадим Валерійович

Заслужений артист України, головний балетмейстер

8

ДІДОК Сергій Володимирович

Головний диригент
заслужений діяч мистецтв України

5

ОПАНАСЕНКО Олена Олександрівна

Головний концертмейстер,
заслужена артистка України

Litvinenko1

ЛИТВИНЕНКО Святослав Іванович

Диригент вищої категорії,
народний артист України

Дилявер Осман200

Осман ДІЛЯВЕР

Диригент вищої категорії,
заслужений діяч мистецтв України

9

ГОЛУБНИЧИЙ Сергій Володимирович

Диригент вищої категорії

OlenaIsaeva

Ісаєва Олена

Помічник режисера

16

СКУБА Наталія Анатоліївна

Помічник головного балетмейстера

22

ЦУРКАН Вадим Лауренційович

Завідувач трупою
заслужений працівник культури України

Хляпова Єлизавета Володимирівна

Хляпова Єлизавета Володимирівна

Концертмейстер з балету