У травні відбудеться Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Carpathian Space»

23.02.2016

23 лютого було представлено Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Carpathian Space» («Карпатський простір»). Презентація проекту відбулася під час прес-конференції у приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії.

-1   

Фестиваль буде проходити з 6 по 8 травня 2016 року у м. Івано-Франківськ. Як зазначив начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак, такий фестиваль відбуватиметься вперше у місті, області та Україні загалом. Він висловив сподівання, що захід стане цікавою подією не лише для жителів регіону, а й для гостей з-за кордону. Так, до участі у фестивалі в Україні передбачається запросити 8 країн. Попередню згоду вже отримано від Молдови, Польщі, Румунії та Угорщини.

Автор ідеї та засновник фестивалю, художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський розпочав презентацію Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Carpathian Space» із запрошення присутніх до діалогу: «Те, що сьогодні фестиваль презентують також представники влади, говорить про те, що у нас є два крила, і будь-яка творча ініціатива підтримується владою. А значить, буде діалог і все відбудеться на належному рівні».

Пояснюючи назву фестивалю «Карпатський простір», Богдан Струтинський зазначив, що є простір України, є простір Карпат, а є простір, сегментований різними видами мистецтва.

Так, фестиваль дозволить розкрити та показати все розмаїття мистецького потенціалу України та інших країн-учасниць, оскільки протягом 3 днів планується представити 8 локацій, кожна з яких уособлюватиме окремий вид творчості: фольклор та етнос, класична музика, театральне мистецтво, народний промисел, кулінарне мистецтво, фотовиставка та місце обміну досвідом між митцями та підприємцями. Перший день, 6 травня, стане днем українського мистецтва.

Слід зазначити, що для Національної оперети України Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Carpathian Space» не перший фестиваль такого масштабу (у 2013 році було започатковано щорічний міжнародний музичний фестиваль «О-ФЕСТ» у містах Київ та Буча). Театр оперети має на меті просувати фестивальний рух в Україні у різних сферах діяльності, залучаючи до участі не лише митців, а й бізнес-спільноту.

«Суть проекту полягає в тому, що ми хочемо зробити у перспективі надзвичайно потужний фестиваль, рух, який би об’єднав мистецтво та бізнес. Ми розуміємо, що якщо ми не створимо це середовище і не надамо можливості обміну між нашими та закордонними митцями, підприємцями, фахівцями, то цей діалог не матиме ефективного результату», — наголосив автор проекту.

Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Пасічняк також зупинився на питанні залучення бізнесу до участі у події: «Ми плануємо, що під час фестивалю тут будуть перебувати Посли іноземних країн, які приїдуть разом із своїми делегаціями або принаймні делегації від Посольств, які будуть презентувати свої можливості для економічної співпраці. Можливо, у складі делегацій будуть представники бізнесу. Ми також будемо намагатися представити наш бізнес, щоб за допомогою цієї акції сприяти нашому економічному розвитку».

Разом з тим, Ігор Пасічняк запевнив, що місцева влада готова внести свою частку у фінансування ідеї втілення Міжнародного мистецького фестивалю, але левову частку буде виділяти Міністерство культури і зараз ведуться відповідні переговори: «Сподіваємося, що за підтримки Міністерства культури ми зможемо прийняти іноземні делегації тут на належному рівні, забезпечимо всі необхідні умови і підготуємо всі локації для такого масштабного фестивалю».

У свою чергу заступник міського голови Олександр Левицький звернув увагу на те, що фестиваль сприятиме популяризації України: «Події, які є зараз в нашій державі ще раз підкреслили критичну необхідність у спілкуванні, поширенні інформації про Україну, з України і з-за кордону для того, що ми не виглядали лише, як місце, де відбувається збройний конфлікт, щоб мали дипломатичну підтримку».

Він запевнив, що міська влада міста Івано-Франківськ всіляко підтримує Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «Carpathian Space» і робитиме все можливе для його успішного проведення, адже культура повинна бути доступною не тільки для елітарних прошарків, а має стати засобом спілкування: «Спільні емоції, враження виникають у людей через подібне сприйняття мистецьких подій є фактором єднання і забезпечення суцільності простору».