Стартували Міжнародні конкурси-лабораторії для молодих режисерів

17.02.2016

Розпочато конкурси, які дозволять відкрити нові таланти і вписати у театральну історію України нові імена молодих режисерів.  Конкурси-лабораторії проводяться лише один раз на два роки. Не втратьте нагоди отримати безцінний досвід. Заявіть про себе на всю Україну!

Так, 15 лютого 2016 року розпочався збір заявок на участь у Міжнародному конкурсі-лабораторії постановок молодими режисерами в жанрі малі театральні постановки та Міжнародному конкурсі-лабораторії постановок молодими режисерами в жанрі оперети/мюзиклу/опери-буф «Musical Art Project».

Міжнародні конкурси-лабораторії постановок молодими режисерами, засновником яких є Національна оперета України, мають на меті виявити та підтримати молодих режисерів, які працюють у зазначених напрямках. Конкурси сприятимуть залученню молодих режисерів до роботи в театрах України та відповідно розширення репертуару театрів.

Кожен Конкурс-Лабораторія включає три етапи: прийом анкет, відбір Експертною радою найкращих заявок та безпосередньо Лабораторія.

Заявка на участь в Конкурсі-Лабораторії має складатися з:

1) Заповненої анкети учасника Конкурсу-Лабораторії;

2) Режисерської експлікації об’ємом не більше 5 сторінок, в якій в обов’язковому порядку  мають бути зазначені:

— назва твору, його автори, жанр, кількість актів;

— список діючих осіб та склад виконавців;

— очікуваний склад оркестру.

Проведення Лабораторії включають репетиції молодих режисерів відповідно затвердженого графіку,  майстер-класи, семінари та практичний показ у присутності членів Експертної Ради, театральних фахівців, журналістів та гостей театру. Після показу відбудеться обговорення та дискусія, за результатами якої визначаються імена режисерів, що будуть запрошенні на постановки вистав на сцені Київського національного академічного театру оперети та провідних київських театрів.

Організатори Конкурсів-Лабораторій: ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети», Мистецько-концертний центр ім. Івана Козловського (структурний підрозділ ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети»), Державна агенція промоції культури України, Продюсерський Центр OpenDoors, ТВЗК «Київський експериментальний театр «Золоті ворота».

З усіх питань, пов’язаних з участю в Конкурсі-Лабораторії, звертайтеся до координаторів: dar2002@yandex.ru — Ірина Аверіна, dapku2014@gmail.com — Олена Іщенко, andr.gena@ukr.net — Геннадій Андрющенко.

Міжнародний конкурс-лабораторія постановок молодими режисерами в жанрі оперети/мюзиклу/опери-буф «Musical Art Project» проводиться з 15 лютого по 11  вересня  2016 року у три етапи:

— І етап –  прийом анкет — заявок та режисерської експлікації (Додаток 1), а також, за наявністю, відео матеріалів з відзнятими виставами від  молодих режисерів, які працюють за визначеними напрямками (15  лютого – 15 травня 2016 року);

— ІІ етап –  відбір Експертною Радою найкращих заявок та визначення  режисерів, яких буде запрошено до м. Києва для участі в лабораторії (16 травня – 15 червня 2016 року). При цьому кількісний склад кандидатів в даному списку не має перевищувати 4 кандидатів – режисерів за напрямом мюзикл/оперета, опера-буф, чиї заявки отримали більшість голосів Експертної Ради;

— ІІІ  етап – лабораторія для молодих режисерів та показ відібраних заявок в ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети»  (07 – 11 вересня  2016 року). Творчі умови проведення Лабораторії включають: репетиції молодих режисерів відповідно затвердженого графіку, майстер-класи, семінари та практичний показ, який триває не більше 30 хвилин для кожної із відібраних заявок в ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети», у присутності членів Експертної Ради, театральних фахівців, журналістів та гостей театру.

До участі у Конкурсі запрошуються:

— молоді режисери (громадяни України та інших  країн) віком до 40  років;

— молоді  спеціалісти, які закінчили музикальні та театральні вузи, що мають напрям підготовки режисерів;

—  майбутні режисери – студенти музичних та театральних  вузів.

Заявки на участь у Конкурсі-Лабораторії приймаються до 15 травня 2016 року на електронні адреси: dar2002@yandex.ru;  dapku2014 @gmail.com.

Місце проведення:  ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети», що знаходиться за адресою: 03150, Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 53/3.

Міжнародний конкурс-лабораторію постановок молодими режисерами в жанрі малі театральні постановки проводиться з 15 лютого по 30 жовтня 2016 року у три етапи:

— І етап –  прийом анкет — заявок та режисерської експлікації (Додаток 2), а також, за наявністю, відеоматеріалів з відзнятими виставами від  молодих режисерів, які працюють за визначеними напрямками (15  лютого – 15 травня 2016 року);

— ІІ етап –  відбір Експертною Радою найкращих заявок та визначення  режисерів, яких буде запрошено до м. Києва для участі в лабораторії (16 травня – 15 червня 2016 року). Кількість  відібраних постановок за результатами ІІ етапу  не має  перевищувати 10.  Кількісний склад учасників  постановки, включаючи  режисера не має перевищувати 5  осіб;

— ІІІ  етап – лабораторія для молодих режисерів та показ відібраних заявок в Мистецько-концертному центрі ім. Івана Козловського  та  в  ТВЗК «Київський експериментальний театр «Золоті ворота»  (25 – 30 жовтня 2016 року).

Учасниками можуть бути:

— молоді режисери (громадяни України та інших  країн) віком до 40  років;

— молоді  спеціалісти, які закінчили театральні вузи, що мають напрям підготовки режисерів;

—  майбутні режисери – студенти театральних  вузів.

Заявки на участь у Конкурсі-Лабораторії приймаються до 15 травня 2016 року на електронні адреси: dar2002@yandex.ru;  dapku2014@gmail.com.

Міжнародний конкурс-лабораторію постановок молодими режисерами в жанрі малі театральні постановки проводиться у Мистецько-концертному центрі ім. Івана Козловського (структурний підрозділ ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети»), що знаходиться за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Хрещатик, 50/Б та ТВЗК «Київський експериментальний театр «Золоті ворота», що знаходиться за адресою: 01021, Україна, м. Київ, вул. Шовковична, 7/А.

Положення про Міжнародний конкурс-лабораторію постановок молодими режисерами Musical Art Project

Положення про Міжнародний конкурс-лабораторію постановок молодими режисерами в жанрі малі театральні постановки