У Національній опереті музику Моцарта тепер можна буде не лише почути, але й побачити

16.02.2016

У театрі триває підготовка до нової прем’єри з прекрасною музикою, яскравою сценографією та неперевершеною хореографією. Так, вже 26 та 27 лютого глядачам представлять балет «Моцарт Underground…». Це абсолютно нове бачення творів великого Маестро через втілення його музики у танці.
Художній керівник театру, н. а. України Богдан Струтинський каже, що Національна оперета постійно перебуває у пошуку нових жанрів, тем, цікавих рішень: «Розширюючи репертуарну палітру театру, ми хочемо сказати людям, що Національна оперета експериментує, театр у пошуках, а значить – в русі. Адже рух – це завжди проба чогось нового. Я завжди казав, що наш театр – широкого профілю, а постановка балету лише підтверджує це».
Ідейним натхненником та режисером-постановником проекту є головний балетмейстер театру, з. а. України Вадим Прокопенко. Його постановки завжди вирізняються неординарністю та чуттєвістю, а самого митця впізнають за властивим лише йому творчим почерком. А над художнім оформленням цього видовищного балету на запрошення театру працює відомий сценограф, з. д. м. України Олександр Білозуб, роботами якого щиро захоплюються як в Україні, так і за кордоном.

   

Це перший спільний проект двох митців, який має стати ще одним цікавим відкриттям для публіки у цьому сезоні. Тож тепер музику Моцарта глядачі зможуть не лише почути, а й побачити! У Національній опереті можливо все!
На запитання чому обрано музику саме Моцарта Вадим Прокопенко пояснює: «Моцарт — один із найгеніальніших композиторів світу. Так, я міг би взяти і Баха, і Бетховена, які також є надзвичайними класиками. Але саме цей матеріал є таким неймовірними, адже у кожній композиції є драматургія. Музика Моцарта дуже різноманітна, в деякій мірі вона є навіть балетною. І хоча Маестро не писав балетів, але як балетмейстер, який відчуває музику душею, я із задоволенням перекладаю її на пластику».
Сценограф Олександр Білозуб переконаний, що під музику Моцарта люди слухають не композитора, а самих себе: «Для цього і створено театр та й взагалі, напевно саме для цього й існує мистецтво. Я щасливий, що Національна оперета України розширює свої напрямки».
«Моцарт Underground…» – це вистава-балет про жебрака, який закохався у багату дівчину. Та чи виявиться кохання сильнішим за соціальну нерівність?

   

«У постановці ми будемо говорити про речі, у яких немає віку: любов, соціальну нерівність, втрату моральних цінностей… Але все це проведемо через лінію кохання. Цим проектом хочу сказати глядачам, що справжня любов не має меж, вона завжди поза часом», – ділиться режисер-постановник.
Роль головної героїні Амелії у постановці готуються зіграти артистки балету Дарія Цигіпа та Анна Шарабуріна, а головного героя Лукаса –Михайло Боцок та Борислав Коломієць. За сценарієм головних героїв розлучають. У балеті ролі розлучників Джоанни та Флоріана виконають з. а. України Юлія Ільченко та Яніна Сазонова, Максим Булгаков та Степан Мазур. За режисерським задумом, у виставі буде образ привида, який на себе приміряють артисти театру Дмитро Вівчарюк та Сергій Яцук.

   

«Моцарт Underground…» від Національної оперети – це оригінальна хореографія зі складними підтримками та прийомами еквілібристики, яскраві костюми та декорації, і звісно, неймовірна музика. Так, одну і ту ж музику Моцарта можна буде почути у двох різних виконаннях.
«Перше відділення ми гратимемо у класичному стилі, так, як написав Моцарт. А от друге відділення – це та сама музика, ті самі концерти, але вже у сучасному аранжуванні. Це дуже цікаво. Оркестр із великим задоволенням грає музику Маестро, бо вона вічна, як говорив ще Бах, така, що очищує душу», – розповідає диригент-постановник балету «Моцарт Underground…» Володимир Врубльовський.