У грудні на сцені Національної оперети хіт – мюзикл «Звуки музики»

20.11.2015

У театрі на повну кипить робота з підготовки до прем’єри року! Вже незабаром, 11, 12 та 20 грудня, на сцені Національної оперети глядачі побачать мюзикл зі світовим ім’ям «Звуки музики» Р. Роджерса.

Це вперше всесвітньо відомий хіт буде поставлено на українській сцені. Планка піднята високо, адже крім нової музики, яка до цього ніколи не звучала в Україні, театр готує ще багато сюрпризів.

   

«Для мене є такі зрізи: це тема кохання, тема виховання і тема віри. От те, про що хочеться говорити з глядачем на фоні фантастичної музики», — розповідає режисер-постановник Богдан Струтинський.

Наразі у театрі на повну тривають репетиції акторів. Вони проходять по-особливому, адже виконавцями ролей дітей родини фон Трапп є непосидюча малеча від 5 до 15 років. Участь юних артистів з ансамблю дитячого театру «Мюзик-холл» є однією з особливостей постановки. Діти вкладають у свою гру стільки світла і щирості, що навіть під час репетицій у залі панує неймовірна атмосфера.

Дітвора просто у захваті від усього, що відбувається. Так, Микита Шепіль, який пробується на роль Курта, розповідає: «Готуюсь і морально, і фізично. Це складно і водночас цікаво. Думаю, виступ на сцені — це енергетичний обмін між глядачем і актором… Мрію стати актором і грати на великій сцені». А Юлія Зеря говорить, що зіграти саме Бригітту є її мрією: «Адже ми з нею дуже різні, і мені цікаво зіграти іншу особистість. Найбільше з усього мені подобається вживатися у роль».

  

  

Зі свого боку Маргарита Марценюк, яка готується зіграти Лізль, ділиться: «Тут ми всі набираємося досвіду! З нетерпінням чекаємо свого виходу на велику сцену. Я б дуже хотіла стати видатною актрисою і пов’язати своє життя із мистецтвом. «Звуки музики» — для мене це добрий, веселий мюзикл. Думаю його дуже полюблять глядачі».

Керівник ансамблю дитячого театру «Мюзик-холл» Олена Войцеховська запевняє, що коли діти приходять на репетиції, вони просто переповнені враженнями від спілкування із артистами Оперети. «Коли ми дізнались, що нас запрошено до постановки мюзиклу, діти були щасливими. Вони дивляться на дорослих артистів і вчаться у них! Це дуже гарний досвід. Юні артисти ростуть на очах. Приємно дивитися, як вони летять у оперету, для них це великий стимул!».

Диригент-постановник мюзиклу Ігор Ярошенко, розповідаючи про підготовку до прем’єри, також робить акцент на роботі з дітьми: «Звуки музики» — це прекрасний музичний матеріал! У цьому мюзиклі розкривається любов! А ще він дуже світлий, адже у постановці беруть участь юні артисти. Діти несуть свою світлу енергію – це також відображається і на музичному оформленні».

Поки актори відшліфовують ролі, у цехах із пошиття одягу, взуття та створення декорацій – своя магія. Над вбранням героїв мюзиклу трудиться цілий вулик майстрів. Від пишних суконь – до чудернацьких капелюшків: все створюється вручну. Кольори, фасони, матеріали продумано до найменших деталей.

  

«Кожна сукня збирається, наче конструктор з різних деталей в один неповторний виріб. Особливого підходу потребує вбрання для діток, які задіяні у постановці», — ділиться Антоніна Ловінська, начальник цеху жіночого пошиття.

Тримаючи інтригу щодо декорацій, режисер-постановник розповідає: «Складна декорація, вона трансформується, має два простори, це система великих арок, практично цілі будинки».

У свою чергу начальник художньо-декораційного цеху Валентин Чорний, який наразі працює над розписом одного із панорамних полотен, ділиться своїми очікуваннями: «Гадаю, глядач буде вражений. Все буде фантастичним! Якщо говорити про панорами, то таких полотен у нас буде два, їх розмір у готовому вигляді приблизно 8х13 метрів. Тема декорацій завжди має відгукуватися у художнику, який їх створює. Глядач відчуває все».

«Який ви номер не візьмете – це хіт! Тому я думаю, що публіці має бути цікава ця річ. Я думаю, що нам все вдасться! Уся постановочна група у це вірить!», — говорить Богдан Струтинський.

Тож вже взимку шанувальники матимуть шанс доторкнутися до легенди музичної індустрії разом із Національною оперетою. На вас чекає неймовірна атмосфера ностальгії й ніжності, сплетена з мелодій кожного героя.