На сцені Національної оперети відбувся концерт музики, що зцілює

23.11.2015

23 листопада на сцені Національної оперети відбувся концерт з нагоди 70-річчя з дня створення Заслуженого академічного оркестру України Зразково-показового оркестру Збройних сил України.

Начальник оркестру – художній керівник полковник Ігор Биковський розповідає, що оркестр було сформовано у 1945 році, тобто він грає від закінчення Другої світової війни і до сьогоднішніх днів. Він пройшов всі паради, усі заходи, які проходять за участю Президента, високопосадових осіб нашої держави. Та сьогодні оркестр грає ще й для воїнів АТО.

«Ми тісно почали співпрацювати з театром, на жаль, коли розпочалася війна. Сергій Авдєєв часто їздив з нами у зону АТО, щоб підтримувати бойовий дух товаришам. От з того часу буквально розпочали дружбу з театром», — пояснює Ігор Биковський.

В залі були присутні ветерани оркестру, які багато років свого життя віддали колективу. І звісно були запрошені бійці АТО. Ігор Биковський зазначає, що свято було сплановано так, щоб було задіяно багато колективів. Так, участь у концерті взяли народні артисти України Ірина Даць та Фемій Мустафаєв, заслужений артист України Сергій Авдєєв, лауреати міжнародних конкурсів Анатолій Погребний та Ольга Бурда, а також артисти Національної оперети України Любов Сагат та Олександр Чувпило. Крім того, на святковому концерті виступили Національна заслужена академічна капела України «Думка», квартет DEK.RU Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтва та шоу-гурт «Альтана». Ведучою вечора була чарівна Соломія Вітвіцька.

Артистка Національної оперети Любов Сагат зауважує, що кожен виступ — це висока відповідальність, особливо, коли вперше виступаєш із новим для тебе колективом.

«Я сьогодні буду виконувати дует із репертуару Фредді Меркьюрі та Монсерат Кабальє «Барселона». Це дуже гарний, яскравий номер, мені завжди хотілося його виконати. Ну і сьогодні вперше мені випала така нагода», – ділиться враженнями вокалістка.

Разом з тим, артистка Національної оперети розповідає, що це не перший її виступ перед воїнами з фронту. Театр неодноразово організовував виїзні концерти для українських захисників. Та й сама вона, коли має час, виступає перед бійцями.

Любов Сагат із хвилюванням розповідає: «Ти переживаєш за цих хлопців, думаєш: ми переймаємося якимись проблемами, а тут – люди просто йдуть на смерть, і невідомо, хто з них повернеться живим. Тому це потрібно! Не легше виступати і у госпіталях, коли ти бачиш їх на інвалідних візках, з поламаними ногами чи й взагалі без ніг. Дивишся у їхні очі, а там суцільний біль, стрес. Ми чим можемо, тим прикрашаємо їхні непрості будні. Адже правду кажуть, що музика також зцілює».

Переповнений зал кожному номеру аплодував як найкращому. І здавалося, що музика справді зцілює душі, допомагаючи бодай на ці короткі миті забутися у солодкій насолоді прекрасним.