Мюзикл «Моя чарівна леді» у 130-й раз підкорив глядачів Національної оперети України!

25.11.2015

25 листопада на сцені Національної оперети феєричний мюзикл «Моя чарівна леді» Ф. Лоу відсвяткував аж кілька ювілеїв!  Ось уже 10 років, як  неперевершена вистава у постановці народного артиста України Богдана Струтинського завойовує серця шанувальників. От і цього вечора «Моя чарівна леді» зібрала повний аншлаг у залі. Богдан Струтинський, розповідаючи про один зі своїх перших поставлених мюзиклів на сцені Національної оперети зазначив: «Моя чарівна леді» – це перша хвиля мюзиклу.  Ф. Лоу був законодавцем цієї моди, його музика – божественна. І вона актуальна завжди! Як і сюжет. Адже його можна перенести на сучасну України. Мова йде про те, що з дикунки можна стати леді, якщо над собою працювати. І наша держава теж зміниться, якщо докласти зусиль. І звісно важливою є тема кохання, яке здатне змінити навіть гонорового Генрі Хіггінса».

Виставу було також присвячено ще двом яскравим датам. Свої ювілеї відзначило подружжя артистів, які грають у мюзиклі від самого початку. Народний артист України Микола Бутковський та заслужена артистка України Валентина Донченко-Бутковська – зіркові солісти театру, які ось вже 20 років зі сцени Національної оперети дарують публіці свій талант. Як у житті, так і на сцені вони майже нерозлучні, а справжній арсенал зіграних ними сценічних дуетів та проведених у парі концертів просто вражає.
«Будь-який задум режисера не можливий без його величності актора. А будь-який хороший задум, який приречений на успіх, не можливий без таких талановитих акторів, якими є сьогоднішні ювіляри», — зауважив, зокрема, Богдан Струтинський.
Вечір у театрі розпочався з надзвичайно щирих та красивих привітань. Зокрема, від Міністерства культури України за дорученням Міністра В’ячеслава Кириленка, ювілярів привітав та вручив їм почесні відзнаки заступник Міністра культури України Ростислав Карандєєв.
«Мистецтво не може бути самим по собі, воно обов’язково повинно мати свого творця. Сьогоднішня вистава має драматурга, композитора, режисера-постановника… і звичайно, акторів-виконавців. Тих людей, які доносять творчий задум до глядача, передають емоції, темперамент, які вкладаються авторами цього комплексного, творчого продукту», — сказав посадовець.

  

Привітав Національну оперету з ювілеями і перший заступник директора Департаменту – начальник управління мистецтв та культурно-освітніх закладів, Департаменту Культури виконавчого органу Київської міської ради (Київського міської державної адміністрації) Сергій Анжияк: «У київську оперету завжди приходиш, як додому, тому що тут затишно, спокійно. Ця атмосфера дає можливість відпочити душею. Безумовно, це завдяки колективу театру. Наші фантастичні актори — це люди, які своїм перевтіленням у ролі дають нам зрозуміти всю палітру театрального мистецтва. А головне – вони завжди радують нас!»

Також привітання лунали від інших шанованих гостей: Заступника Голови спілки театральних діячів України, н. а. України Раїси Недашківської; Голови правління Київського місцевого творчого відділення Національної спілки театральних діячів України, н. а. України Олексія Кужельного; Голови профспілки працівників культури України, з. п. к. України Людмили Перелигіної; Голови Київської міської профспілки працівників культури Лідії Колодко; Голови профспілки театрів Людмили Лук’янчук, художнього керівника Національної філармонії України, н. а. України Володимира Лукашева; заступника директора виконавчого Філії НТКУ «Київської регіональної дирекції» з питань радіомовлення, заслуженого журналіста України Григорія Южди.

А потім розпочалася вистава, і глядачі поринули у неймовірну музику Ф. Лоу, сміялися із головними персонажами,  знаходячи у їхній поведінці знайомі риси. Як зазначає Микола Бутковський, котрий на сцені перевтілюється у професора Хіггінса, видатного лінгвіста, — ця вистава цікава ще й тому, що у невимушеній формі дає зрозуміти, що вивчення мови, особливої рідної, – це статус! А його дружина, Валентина Бутковська, яка грає місіс Пірс, звертає увагу на дива, які творить любов із головними героями.

   

   

Мюзикл «Моя чарівна леді» у 130-й раз підкорив глядачів Національної оперети України! І попереду ще неймовірна кількість показів, адже історії,  що розповідають про успіх, який приходить із наполегливою працею, про важливість поваги один до одного, про силу кохання завжди будуть на часі!