Будапештський театр оперети об’єднав шанувальників «Королеви чардашу»

17.11.2015

1

Сьогодні, 17листопада, у Будапештському театрі оперети відбудеться унікальний міжнародний гала-концерт з нагоди святкування 100-річчя з дня прем’єри «Королеви чардашу» Імре Кальмана.

Організатори розповідають, що захід також створено з метою святкування жанру оперети в Угорщині. Серед почесних гостей – художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський, комерційний директор театру Оксана Когут, головний балетмейстер Вадим Прокопенко. Цього дня на театральній сцені виступатимуть провідні артисти Будапештського театру оперети, а також  артисти та режисери з-за кордону. Національну оперету України представлятиме соліст-вокаліст, виконавець ролі Едвіна на сцені українського театру, заслужений артист України Ігор Левенець.

2   

Учасники та гості урочистого вечора матимуть честь познайомитися із дочкою відомого композитора Івонною Кальман. Крім того, у програмі свята заплановано святкування відкриття приватної виставки про столітню історію «Королеви чардашу».

Слід зазначити, що в Україні «Королева чардашу» Імре Кальмана виходить під назвою «Сільва». Ця неперевершена вистава завжди збирає повний зал шанувальників. За яскравість постановки оперета отримала «Гран-прі» та «Приз глядацьких симпатій» на V Міжнародному фестивалі театрального мистецтва у Брянську.

«Сільва» від Національної оперети — це історія про відчайдушну боротьбу гарної, розумної, сміливої жінки за місце під сонцем, за кохання, правду та щастя у житті повному несподіванок та сюрпризів. Здається, твір такого масштабу ніколи не втратить актуальності, недарма ж його іще називають «оперетою всіх часів і народів» та «найбільш тріумфальною у світі прем’єрою».