Прем’єра драмопери «Амадеус» на головній сцені Національної оперети України

10.12.2021

????????????????????????????????????

 

Вчора, 9 грудня, на головній сцені Національної оперети України відбувся перший прем’єрний показ драмопери «Амадеус» режисера Максима Голенка.

Вистава з перших мізансцен підкорила публіку, вражаючи уяву, трансформуючи загальноприйняті образи, продукуючи численні несподіванки.

Постановка здійснена за п’єсою Пітера Шеффера на музику Вольфганга Амадея Моцарта. В основі сюжету – містичний конфлікт Моцарта і Сальєрі. Згідно задуму автора п’єси, незвичайний, ексцентричний образ Моцарта, хулігана і легковажного дивака (в ролі Моцарта – Дмитро Вівчарюк), існує лише в уявленні головного героя, придворного композитора Сальєрі (грає Марк Дробот).

«Це одна з моїй найулюбленіших п’єс і я радію, що ми змогли її втілити у обсягові, про який і мріяти не міг! Національна оперета якнайкраще підходить для цієї постановки, оскільки тут є неймовірні актори, жива музика, чудові можливості для сценографії. Ми змогли поєднати драматичну та оперну частини, жоден інший театр не підійшов би нам, тому вдячні Богдану Струтинському та усій команді театру за таку можливість», – зазначив Максим Голенко.

Над виставою працювали художники Володимир Карашевський (сценографія) і Ольга Левченко (костюми). Диригент – Сергій Голубничий, хормейстер – Максим Ковальчук. Пластику вистави створив з. а. України Максим Булгаков.

Традиційно перед прем’єрним показом відбулася пресконференція за участю постановчої групи та провідних критиків українського театру разом з представниками преси.

А ще цього дня у Національній опереті України пройшов конкурсний плакатний проєкт за участю студентів 1-го курсу графічного дизайну факультету дизайну і реклами КНУКіМ. На відкритті виставки театральних афіш, створених на тему вистави, учасників проєкту привітав головний художник театру н. а. України Олександр Білозуб. Авторам найуспішніших робіт дипломи і подарунки вручила заступниця генерального директора-художнього керівника із зв’язків з громадськістю Ксенія Новікова. Відкриття виставки завершилося екскурсією театром із театрознавицею Катериною Морозовою та переглядом прем’єрної вистави «Амадеус».

Куратор проєкту – заслужений художник України, ст. викладач кафедри графічного дизайну КНУКіМ Андрій Будник.

Наступні покази «Амадеуса» заплановані 29 та 30 січня 2022 року.