Національна оперета прикрасила осінь симфонічним концертом

27.11.2015

27 листопада Національна оперета України подарувала шанувальникам справжнє свято симфонічної та вокальної музики. На сцені театру відбувся грандіозний симфонічний концерт «Симфонія осені», на який з таким нетерпінням чекали у столиці.

Одна з глядачок минулорічного симфонічного концерту залишила відгук: «Це був найкращий концерт, на якому нам із чоловіком доводилося бувати. Будемо надзвичайно раді і вдячні, якщо театр вирішить повторити цей концерт». А бажання наших шанувальників для нас – закон.

Це один із тих прекрасних вечорів, коли оркестр, як головна дійова особа, займає почесне місце на театральній сцені! Разом із прекрасним хором та зірковими солістами театру вони перенесли публіку у вишуканий, ліричний світ Прекрасного.

Художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський як режисер-постановник концерту зазначив, що театр робить все можливе, щоб зустрічі із музикою були для глядачів цікавими: «Музичний театр є дуже поліфонічним і вбирає в себе різні жанри, зокрема, є такий сильний і серйозний стиль як класичне і оперне мистецтво. Тому будемо продовжувати робити такі речі. Нам це цікаво: нашим вокалістам, музикантам, не кажучи вже про диригентів. Завжди складаючи такий іспит, ми ставимо перед собою дуже високі вершини, тому що звучатимуть найкращі зразки світового мистецтва, музика всіх континентів».

Диригент-постановник «Симфонії осені» Володимир Врубльовський розповів про особливості концерту: «В першу чергу, ми хотіли, щоб концерт був цікавим глядачам. І вибирали програму, яка не часто виконується, але цікава і глядачам, і оркестру. Програма концерту хоч і не мала, але переконаний, пройде на одному диханні».

Для музичних гурманів лунали хіти не тільки зарубіжних, а й українських композиторів. Симфонічний оркестр поєднав в одному концерті перлини всесвітньо відомих авторів різних епох, стилів та жанрів, створюючи дорогоцінне намисто з шедеврів: Дж. Пуччіні, В.-А. Моцарта, Й. Брамса, П. Чайковського, Ф. Мендельсона, Дж. Верді, К. Вебера, М. Мусоргського, Дж. Россіні.

Справжнім подарунком для глядачів стали прем’єри номерів: «Рапсодія для кларнета з оркестром №1» К. Дебюссі, увертюра з опери «Таємний шлюб» Д. Чімароза, композиція «Nimrod» Е. Елгара («Енігма-варіації», варіація ІХ).

Не обійшлося і без сюрпризів. Так, диригент Нацоінальної оперети заспівав – Назар Якобенчук виконав куплети Мефістофелся з опери Ш. Гуно «Фауст». А вдалим завершенням стала неймовірна «Карпатська рапсодія» ч.IV Л. Колодуба, яка принесла в зал мелодію з гір!

Цього осіннього вечора у Національній опереті було надзвичайно світло та затишно, адже класичне мистецтво повсякчас викликає лише приємні емоції, збагачує та наповнює духовно. Музика здатна зігрівати серця, це вкотре доводять аплодисменти та овації наших шанувальників.

Преса: FacenewsВсеНовости,ИзвестияКульт.ua

Радіо: «Київ 98 ФМ»

Відео: Правда тут5 каналUA.TV