Молоді люди з інвалідністю у проєкті «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ»

24.09.2021

Превю

«Сучасне небезпечно розділене суспільство поділене

за можливостями, расою, релігією і перш за все, за статком.

 Як ми можемо об’єднати цей роздроблений світ?

Де шукати наше спільне, нашу людяність?

Я знаходжу її в музиці. Музика належить кожному».

                    Грем Вік, режисер і фундатор Бірмінгемської опери

Молоді люди з інвалідністю, які займаються в плейбек театрі, беруть участь у проєкті «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ». Про спільні цінності з артистами плейбек театру говоримо в проєкті Національної оперети України і Бірмінгемської опери «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ».

Молоді люди з інвалідністю вже кілька років грають на сцені, беруть участь у фахових тренінгах і навіть гастролюють, але в музичному театрі не були ніколи. Перша зустріч з Національною оперетою України була пізнавальною і, за визначенням самих учасників, «вражаючою».

З театром знайомилися на інтерактивній екскурсії: оглянули велику залу, зазирнули у гримерки, поспілкувалися про музичні вподобання, артистичні практики, зафіксували власні відчуття, ступивши на головну сцену театру. В історичній вітальні учасників проєкту зустріла заступниця генерального директора-художнього керівника Національної оперети України Оксана Когут, яка розповіла про легендарних особистостей театру та його історію.

Разом із солісткою Національної оперети України Мар’яною Боднар і арфісткою Наталією Сміщенко не тільки слухали, але й співали британські пісні. На експериментальній сцені #stage_lab, у фінальній частині зустрічі, коли ділилися враженнями, учасники вже почали обговорювати свої наступні візити в музичний театр, де вони будуть глядачами, а згодом, можливо, і учасниками сценічних подій.

Національна оперета України – театр рівних можливостей. Прийти в театр оперети можуть всі охочі, а для забезпечення комфортного перебування людей з інвалідністю, просимо повідомити нас за кілька днів (тел. 044-287-26-30). Ми підготуємо для вас зручні умови.