Ключова подія проєкту «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ» відбулася на сцені Національної оперети України

22.10.2021

????????????????????????????????????

 

Вчора, 21 жовтня, у Національній опереті України відбулася ключова подія проєкту «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ» – концерт з однойменною назвою, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду та Британської ради в Україні.

26 прем’єрних творів британської музики і тріумфальний фінал шотландської пісні Олександра Кошиця у виконанні солістів, хор, симфонічного оркестру Національної оперети України і хору хлопчиків та юнаків КДМЛ імені М. В. Лисенка – таким був концерт «Автентична британська музика. Бірмінгем-Київ»!

Цілісна, майстерно скомпонована програма концерту, стала для українських слухачів путівником британської музичної культури. У концерт увійшли барокові твори Генделя і Парсела, музика Елгара і Стенфорда, прозвучали фрагменти з оперет Гілберта і Саллівана, визнаних законодавців жанру британської оперети. Звучали, знамениті виконанням у королеви Єлізавети II, композиції з оперет Едварда Джермана, найпопулярніші народні пісні.

Онлайн виступ в концерті соліста Бірмінгемської опери, професора співу Королевської Академії Музики Марка Вайльда став особливою, несподіваною для глядачів і надзвичайно приємною подією. Спеціально для концерту у Києві Марк створив записи в Лінкольнському соборі! Собор вважають одним із дорогоцінніших архітектурних споруд Британських островів. У тому, що звучання британської музики з Лінкольнського собору неперевершене могли переконатися всі слухачі концерту. У супроводі оркестру Національної оперети України Марк Вайльд виконав популярну в Британії «Кашмірську пісню» Емі Вудфорд Фінден, а під акомпанемент фортепіано (Девід Онорис) заспівів «Сон» Айвора Герні та пісню Герберта Перрі «Моє серце, як птах, що співає».

Імпровізовано, грайливо, натхненно виконували твори британської музики солісти Національної оперети України. Симфонічний оркестр  у надзвичайні строки опрацював значний пласт нової британської музики і представив її в концерті блискуче! Хор театру дивував варіативним звучанням – в жіночому складі, в чоловічому, в спільному із хором юнаків та хлопчиків.

Фінальний виступ хор хлопчиків та юнаків КДМЛ ім. М. Лисенка акапельно, а потім разом із професійними артистами і музикантами театру, стовідсотково підкорив численну авдиторію концерту, що транслювався в прямому етері. Через століття музика Олександра Кошиця знову звучала зі сцени Національної оперети України, а захоплені слухачі в Україні і у Великобританії відчували щастя єднання мистецтвом!

Диригент-постановник – Сергій Голубничий

Хормейстер-постановник – з. д. м. України Ігор Ярошенко

Режисер-постановник, балетмейстер-постановник – з. а. України Вадим Прокопенко

Художник-постановник – н. а. України Олександр Білозуб

Ментор проєкту «Автентична британська музика. Бірмінгем — Київ», соліст Бірмінгемської   опери, диригент хору  Норвічського собору, професор співу Королівської академії музики – Марк Вайльд (Великобританія)