19 травня в Національні опереті відбувся вечір угорської музики «Перлини Дунаю» за участю солістів з Будапештського театру оперети та мюзиклу.

19.05.2016

Концерт поєднав інструментальну музику угорських композиторів різних часів та жанрів. На сцені театру прозвучали Концерт для оркестру Б.Бартока (IV частина), Угорська рапсодія №2 Ф.Ліста, а також твори інших авторів, які надихалися чарівною природою великого Дунаю – Ракоці-марш Г.Берліоза, Угорські танці Й.Брамса та ін. Також глядачів порадували музичними прем’єрами Чардашу з опери Ф.Еркеля «Ласло Хуньяді», Інтермецо з сюїти З.Кодая та Вальсу «Золото та срібло» Ф.Легара.
Справжньою королевою вечора стала – її величність оперета. Артисти Національної оперети і солісти Будапештського театру виконали фрагменти з відомих оперет Ф.Легара, І.Кальмана, П.Абрахама. Концерт «Перлини Дунаю» подарували шанувальникам низку яскравих музичних прем’єр. Українські глядачі вперше почули дует з оперети П.Абрахама «Вікторія та її гусар», фрагмент з оперети Ф.Реймонда «Маска у блакитному», дуети з оперет А.Сірмаі «Магнат Майк» та Й.Хуски «Лейтенант» Марія» у виконанні українських та угорських артистів.
У концерті брали участь солісти Київського національного академічного театру оперети Любов Сагат, з.а. України Ася Середа-Голдун, з.а. України Ігор Левенець, Володимир Одринський, з.а. України Галина Грегорчак, Соломія Приймак, з. а. України Сергій Авдєєв, Валерія Туліс та солісти Будапештського театру оперети і мюзиклу Ноемі Сабо, Петер Лакі, Барбара Бордаш, Жолт Гомоннаі.
Глядачів зачарувало пластичне втілення Ноктюрну №3 Ф.Ліста у виконанні солістів балету Національної оперети Яніни Сазонової та Максима Булгакова. Гості вечора високо оцінили віртуозне виконання Угорської рапсодії Ф.Ліста лауреатом міжнародних конкурсів Анною Поліщук та засвідчили це бурхливими оплесками.
Вечір угорської музики «Перлини Дунаю» – це третій проект, який здійснює театр оперети за підтримки Посольства Угорщини в Україні і наша співпраця продовжується.