VIІI Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2021» зібрав виконавців з 11 країн

27.06.2021

????????????????????????????????????

Вчора, 26 червня, у Бучанському міському парку стартував VIІI Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2021». Він зібрав виконавців з 11 країн світу: Австрії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Ірану, Казахстану, Китаю, Литви, Молдови, України. Вперше за всю історію фестивалю участь взяв представник Словенії.

Розпочалися заходи у форматі «open-air» з розваг для дітей, виступів музичних і артистичних колективів, творчих майстер-класів, виставок та презентацій.

У рамках «О-FESTу» відбувся соціальний проєкт «Театр мрій. Діти малюють театр», ініційований Київський театр оперети1 і благодійного фонду «United World Cultures Foundation / UWCF». Проєкт розпочинався у Національній опереті України 29 травня, коли діти з багатодітних родин, діти з інвалідністю, учні мистецьких шкіл побували на екскурсії у театрі, спілкувалися з артистами, а потім протягом місяця створювали малюнки на тему сучасного театру оперети та його історії, які й презентували у день відкриття фестивалю, а також провели урочисте нагородження учасників.

У рамках фестивалю відбулася масштабна пресконференція за участю керівника Національної оперети України, н.а. України Богдана Струтинського, Бучанського міського голови Анатолія Федорука, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Словенія в Україні Пана Томажа Менціна, музичного керівника фестивалю, з. д. м. України Ігоря Ярошенка та балетмейстера-постановника, з. а. України Вадима Прокопенка. Постановники зазначали, що в Гранд-концерті можна почути найпопулярніші арії оперет Кальмана, Легара, Штрауса у виконанні іноземних гостей та солістів Національної оперети України, пісні ж з мюзиклів виконували переважно українські солісти. Програму доповнювали іранські, грузинські та інші музичні твори.

Журналісти активно ставили запитання стосовно напрямку розвитку мистецьких локацій фестивалю, про вплив культурно-мистецьких проєктів на євроінтеграцію України, фестивальні плани, звучали також питання щодо  сучасних карантинних реалій.

Погода внесла корективи і традиційне офіційне відкриття змінило локацію – церемонія відбулася не на Головному вході у парк, а на сцені Літнього театру, де відбулася головна подія фестивалю – Гранд-концерт за участю українських та іноземних артистів. Серед закордонних гостей:  Ірена Крстеська (Австрія), Наргіз Керімова (Азербайджан), Наталя Дементьєва (Білорусь), Гіоргі Цхададзе (Грузія), Газал Сафарі (Іран), Євген Шагаров (Казахстан), Пен Юйчжан (Китай), Чен Хань (Китай), Габріеле Букіне (Литва), Іон Тімофті (Молдова), Лукас Сомоза Остерц (Словенія).

Перший день фестивалю грав барвистими фарбами, звучав розмаїтими мелодіями класики, джазу, сучасної музики, дивував дітей розвагами, радував творчістю, наповнював простір численними інтерв’ю і репортажами про те, що мистецтво долає кордони, будує мости справжньої дружби!

Другий день «О-FESTу» відбувся на площі біля Національної оперети України. Там пройшов майстер-клас з Євгеном Піскуновим «Оперета очима дітей», учасниками якого стали учні мистецьких шкіл. Була розташована виставка малюнків соціального проєкту «Діти малюють театр. Театр мрій». Наповнювали святкову програму – імерсивна фотозона, виступ гурту «Гра в класику», виступ DJ Operetta, інтерактивна програма «HEART ART», виступи ансамблю «Шоу барабанщиць Національної академії внутрішніх справ» та гурту «ОBAND».

Кульмінацією фестивалю «О-FEST» став Гранд-концерт за участю солістів музичних театрів світу в оновленій залі Національної оперети України! Втім, на цьому сюрпризи не закінчилися: цьогоріч вперше відбулася трансляція концерту в прямому етері! Так глядачі, які не потрапили на головну подію музичного фесту – змогли насолодитися вишуканою музикою онлайн.

«О-FEST», ініційований народним артистом України Богданом Струтинським у 2013 році, продовжується і набирає нових музичних обертів! Далі буде!