Відкриття головної сцени Національної оперети України викликало шквал захвату та овацій

15.05.2021

відкр (2)

Вчора, 14 травня, відбулося грандіозне відкриття головної сцени Національної оперети України після масштабної реконструкції та вимушеної карантинної паузи. Довгоочікувана подія викликала шквал захвату та овацій від глядачів, які отримали змогу першими потрапити у храм мистецтва.

Перед початком Гала-концерту відбулася традиційна зустріч з представниками засобів масової інформації. Участь у пресконференції взяли заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова, керманич Національної оперети України  Богдан Струтитинський, головний інженер театру Віктор Ткачук та головні спеціалісти Національної оперети.

Художня інсталяція у приміщенні театрального фоє, створена із елементів будівельних матеріалів та світлин процесу реконструкції, контрастуючи із ошатним вбранням театру, допомагала пресі і глядачам уявити масштаби подій реконструкції, представити шлях, який здолали, насправді, у рекордні строки.

«Сьогодні здійснилася наша мрія і ми відкриваємо головну сцену Національної оперети України, яку ви, журналісти, вже охрестили «театральним Версалем». Ми пройшли дуже непростий шлях, мали багато викликів, з якими успішно впоралися. Я щиро вдячний місту, депутатському корпусу, міському голові, його заступникам, нашому департаменту культури за те, що вони були поруч і завжди підтримували нас», – наголосив Богдан Струтинський.

Реставрація глядацької зали та головної сцени Національної оперети тривала за кращими європейськими стандартами. Валентин Мондріївський зазначив: «Сьогоднішнє відкриття – це прояв серйозного підходу і любові до Києва. Єдиний в Україні театр оперети – справжній діамант серед театрів, який символізує ставлення до культури в цілому. Було витрачено чимало коштів, часу і нервів, щоб відповідати світовим стандартам і дати можливість колективу та глядачам відчувати увесь комфорт та глибину культури. Впевнений, що цей театр – конкурент найкращим театрам світу».

Майстрам вдалося зберегти всю вишуканість оздоблення інтер’єру театру та втілити сучасні елементи дизайну. Окрім оновленої сцени на відвідувачів чекає абсолютно нова багаторівнева глядацька зала, в якій передбачили й місця для людей з інвалідністю.

«Особливо важливо, що під час реконструкції врахували потреби осіб з інвалідністю. Сучасна культура, в тому числі культура Києва, повинна бути безбар’єрною, інклюзивною. І цей заклад відповідає найвищим сучасним стандартам. Оперета – одна з найбільш життєрадісних форм творчості і це також дуже актуально у час пандемії та дуже складних геополітичних обставин», – зазначила Яна Барінова.

Під час реконструкції глядацької зали відремонтований аварійний портал сцени, здійснено проєктування та встановлення нового сценічного освітлення, системи вентиляції та кондиціонування, системи пожежного оповіщення, відеонагляду та камер спостереження. Замінено балки перекриття бельетажу та ярусу, прокладено нові електромережі, відреставровано стелю зали та оздоблено її ліпниною і розписом. Улаштовано нове паркетне покриття та нові крісла.

«Будівля, в якій розташована Національна оперета України, зведена у 1902 році і це перша масштабна реконструкція головної зали. Всі проведені роботи відповідають сучасним технологічним стандартам та націлені на створення комфортних умов як для глядача, так і для працівників театру», – зазначив керманич театру Богдан Струтинський.

Після пресконференції представники ЗМІ отримали змогу першими потрапили до оновленої зали і не стримували емоцій захвату: «справжній європейський палац мистецтв», «театральний Версаль», «найкраща європейська зала», «кардинальні зміни!», «вражаюча зала!» тощо.

Не менше захвату викликали зміни Національної оперети України і у глядачів, які потрапили на відкриття: «королівський шик!», «дуже ошатно», «найкращий театр», «як же ми сумували!».

У день відкриття для глядачів підготували вражаючий Гранд-концерт, у якому представили всю палітру стилів та жанрів, у яких працює сучасний музичний театр європейського зразка. Улюблені та прем’єрні номери прозвучали у виконанні найяскравіших артистів театру.

Відкриття головної сцени – знакова подія, яка відкрила нову віху історії Національної оперети України!