В Україні презентували світовий хіт-мюзикл «Звуки музики» Р. Роджерса

13.12.2015

11 та 12 грудня в Національній опереті відбулася гучна прем’єра. Вперше на українській сцені було поставлено легенду музичної індустрії — всесвітньо відомий бродвейський мюзикл «Звуки музики» Р. Роджерса. Квитки на грудневий показ мюзиклу було розкуплено задовго до прем’єри, тож зал був ущент заповнений, навіть із приставними стільцями!

Традиційно тримаючи високу планку, постановочна група театру наважилася на сміливий крок, адже свого часу всесвітньовідомий хіт «Звуки музики» витримав 1443 покази на Бродвеї, виграв 8 престижних театральних премій «Тоні», в тому числі, за кращий мюзикл. А фільм 1965 року отримав 5 премій Оскар із 10 номінацій.

Художній керівник Національної оперети, народний артист України і режисер-постановник мюзиклу Богдан Струтинський розповів, що історія української постановки розпочалася ще минулого року: «Ми завжди у своїх концертних програмах презентуємо номери зі світових мюзиклів. Минулого року під час першого «Вечора мюзиклу» у нас було презентовано номер «До, Ре, Мі» за участю дитячого колективу «Мюзик Хол». Ми побачили, що він має успіх, повторили його на 80-річчі театру і вирішили ставити саму виставу».

  

Символічно, що прем’єра відбувається незадовго до Нового року, і проект відбувся за сприяння національної мережі «Епіцентр К». Завдяки підтримці меценатів українці отримали справді дорогий серцю подарунок – мюзикл, який вчить любити! Голова правління ТОВ «Епіцентр К» Галина Герега зазначила, що компанія постійно підтримує національні проекти, зокрема, щодо розвитку спорту в Україні. У важкий для України період було вирішено приділити особливу увагу духовності та розвитку культури.

«Ми з радістю підтримали чудовий проект – постановку одного з найвідоміших мюзиклів в світі «Звуки музики» в Національній опереті України. «Звуки музики» – це красива історія про любов, тепло, повагу та сімейні цінності. Мені здається — це саме те, що сьогодні так потрібно українцям. Мова мистецтва – це мова добра, краси та взаєморозуміння. Хочеться, щоб діалог в українському суспільстві будувався саме на цих засадах. Тому наша компанія приділяє багато уваги підтримці культурних проектів», – запевнила під час прес-конференції меценат.

Галина Герега наголосила на тому, що  розвиток культури та мистецтва є запорукою миру і стабільності в державі, розквіту нашої країни та щасливого життя і закликала: «Давайте всі об’єднаємося заради однієї мети – повернення миру в Україні, щоб наші діти могли жити у найкращій, розвинутій європейській країні».

  

«Звуки музики» в Національній опереті вже назвали родзинкою сезону! І не лише тому, що раніше мюзикл не ставився в Україні. Постановка стала особливою ще й тому, що серед виконавців головних ролей є діти. Юні артисти з ансамблю дитячого театру «Мюзик Хол» зіграли дітей родини фон Трапп. Абсолютно щира та безпосередня гра маленьких артистів викликала захоплення та зворушила всіх глядачів. Та енергетика, яку вони дарували залу зачепила кожного.

Богдан Струтинський зазначив, що діти – повноцінні актори від початку і до кінця цього проекту, і з ними було надзвичайно цікаво працювати.

«Вони дуже відкриті і безпосередні, навіть підказували акторам репліки… Це всіх мобілізувало. Хоча втомлювалися, але з процесом справилися. Так, дівчинка, яка грає Луїзу мені сказала: «Богдане Дмитровичу, не хвилюйтеся, ми Вас не підведемо», – ділиться враженнями режисер-постановник.

  

За словами художніх керівників дитячого театру «Мюзик Хол» Олени Войцеховської та Євгена Чаплигіна, репетиції «Звуків музики» із артистами Національної оперети для маленьких артистів – це надзвичайний досвід, хороша школа життя.

«Для них у цьому проекту є дуже багато цікавого, нового, професійного. Діти із задоволенням біжать в театр, вчаться у професійних акторів, працюють з режисерами. Найважче було вибрати основний склад, вони всі дуже стараються, вчать вдома тексти, повторюють постійно пісні, не лише свої, але і дорослих акторів теж», – розповіла Олена Войцеховська.

Мюзикл «Звуки музики» – це неймовірні декорації із світловими спецефектами, фантастичною музикою та цікавою хореографією. Так, балетмейстер-постановник Вадим Прокопенко наголосив, що фільм-мюзикл «Звуки музики» посів друге місце по кількості переглядів у світі у ХХ столітті.

  

«Завжди, коли бачиш багато матеріалу, хочеш зупинитись на найбільш безпрограшному як для акторів, постановочної групи, так і для глядача. Особисто я дуже запам’ятав цей мюзикл, фільм 1965 року, коли вперше побачив його. Це родинний мюзикл з гарним музичним матеріалом. І варто відзначити, що кожна річ у Роджерса є хітовою», – зауважив Вадим Прокопенко.

Актуальність постановки «Звуків музики» в Україні сьогодні важко переоцінити. Адже однією із головних тем проглядається патріотичність та любов до Батьківщини. Дія відбувається у Зальцбурзі напередодні Другої світової війни, коли гітлерівська Німеччина анексувала Австрію. Це стало справжнім випробування для австрійського патріота капітана фон Траппа. І слова головного героя лунають як кредо: «Найцінніше, що є у кожного з нас  – це він сам. Але ми втратимо себе, якщо здамося. І ви не зможете перехитрити лева, поклавши свою голову у його пащу».

  

«У мюзиклі, крім родинної теми, є надзвичайно сильна лінія патріотизму, вона прописана в позиціях капітана Фон Траппа, який не здається навалі фашизму, коли пішов аншлюс 1938 року, коли Німеччина приєднала до себе Австрію. Він відстояв свою позицію. Настояв на гідності людській і вірності своїй країні. Є паралелі, які чітко прослідковуються в Україні», — пояснює Богдан Струтинський.

Партнер проекту Галина Герега також переконана, що мюзикл дозволить українцям бодай на деякий час забути про негатив, який часто з’являється у новинах: «Звичайно, важко чути щодня, як на сході гинуть кращі сини України… Хочеться, щоб у людей не черствіла душа, щоб вони все-таки мали патріотичний настрій, і сімейні цінності були спрямовані у правильне русло. Тому ми підтримуємо український театр, українську культуру. Бо це є запорукою миру і стабільності. Нам хочеться щоб люди прийшли на виставу та відпочили тут душею, забули про незгоди й проблеми та поринули в чарівну, красиву атмосферу мюзиклу».

  

І підтвердженням тому, що публіка полюбила «Звуки музики», стали гучні овації та вигуки «Браво!». Це лише перший крок, адже попереду ще чимало показів, і хочеться вірити, що їхня кількість буде не меншою за бродвейську.

Преса: Культ.UAExclusive-style, Обозреватель, OpenWorld, Укрбізнес, FacenewsХайВей, СпільнобаченняИзвестия в УкраинеZnaj.ua, Infoline.uaНовини країниПрессОргЕспресо.ТВ, Україна молодаУрядовий кур’єрВечірній КиївРабочая газетаДень

Радіо: Українське радіо,
Відео: Правда тутКульпросвітUA.TV5 канал
Інформаційне агентсво: УНІАН, Кримські новини УНН