У вихідні в Бучі та в Києві відбувся ІV Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2016»

06.06.2016

4-5 червня в Бучі та в Києві відбувся ІV Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2016» присвячений опереті, опері та мюзиклу. Протягом двох вечорів зірки світової сцени дарували своє мистецтво українським глядачам.
В цьому році участь у фестивалі взяли представники 15 країн: Чехії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Азербайджану, Казахстану, США, Китаю, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії та України. Вперше на нашій сцені виступали вокалісти з США та Фінляндії.
Відкриття фестивалю відбулось 4 червня в мальовничому ландшафтному парку міста Буча. Протягом всього дня там працювали вісім локації. В перший день участь у фестивалі взяли близько 30 колективів, серед яких камерні ансамблі, джазові колективи, колективи народної музики, а також хореографічні ансамблі, які представили різноманітні танцювальні напрямки. Також в рамках фестивалю відбулись численні художні виставки, а також виставки прикладного та декоративного мистецтва. Всього в програмі першого дня фестивалю були задіяні близько 500 учасників.
Ввечері, в Літньому театрі Бучанського міського парку відбувся Міжнародний Гранд-концерт, який зібрав рекордну кількість глядачів. Охочих доторкнутись до високого мистецтва було так багато, що багатьом довелось слухати концерт стоячи.
5 червня фестивальні події упродовж всього дня відбувались в Києві – біля Арки дружби народів. Окрім різноманітних арт-проектів: художніх виставок, виставок прикладного та декоративного мистецтва, майстер-класів, перформансів тощо, кияни та гості столиці змогли послухати професійні джазові колективи, почути бродвейські хіти у виконанні театру мюзиклу, а також побачити виступи дитячих хореографічних ансамблів, познайомитись з культурою різних народів світу – Грузії, Іспанії, Індії, Китаю. (В рамках фестивальних заходів відбулись виступи грузинського ансамблю «Іберієлі», Україно-іспанського центру «Школа фламенко», народного театру індійського танцю «Накшатра», майстрів традиційного японського бойового мистецтва «кендо» Україно-японського культурного центру. Українські народні танці презентував народний хореографічний ансамбль «Квіти України»). Участь у концертній програмі взяли понад 20 колективів.
Ввечері, на сцені Національної оперети відбувся Міжнародний Гранд-концерт за участю гостей фестивалю – солістів провідних музичних театрів світу. Кияни та гості столиці почули улюблені фрагменти з оперет, найвідоміші оперні арії, а також твори, що виконуються дуже рідко. Зокрема, фрагменти з оперети Ф.Легара «Паганіні», Ж. Пресгурвіка «Ромео і Джульєтта», У. Гаджибекова «Аршин мал алан» тощо. Концерт пройшов з величезним успіхом, публіка зустрічала та проводжала виконавців бухливими оплесками.