У Національній опереті України відбулася прем’єра всесвітньовідомого мюзиклу «Скрипаль на даху»

29.05.2018

FAM_4297-min

В день  прем’єри  вистави «Скрипаль на даху» Джеремі Бока у Національній опереті України відбулася прес-конференція із творчою групою вистави:  генеральним директором-художнім керівником театру, н.а. України Богданом Струтинським, диригентом-постановником, з. д. м. України Ігорем Ярошенко, балетмейстером-постановником, з. а. України Вадимом Прокопенко, хормейстером-постановником Сергієм Нестеруком, художником-постановником, з. д. м. України Олександром Білозубом та художницею з костюмів Іриною Давиденко.

FAM_4012-min

«Скрипаль на даху» – мюзикл, який входить до п’ятірки найкращих в світі. За майже дев’ять років його було зіграно на Бродвеї понад три тисячі разів, а в 1965 році вистава отримала дев’ять найпрестижніших театральних нагород «Тоні».

Шлях цього мюзиклу на сцену Національної оперети був нелегкий. Знадобилося цілих п’ять років, аби отримати на нього ліцензію, яку зрештою ми взяли, проте на дуже непростих умовах. Але святу бути!

FAM_4073-min

«Я можу з упевненістю сказати, що це найскладніший проект, який мені доводилось робити, – розповів Богдан Струтинський. – Оскільки ця вистава дуже пов’язана з темою сучасної України. Йдеться про три народи – росіян, українців і євреїв, – про те, як вони співіснують разом, як їх тримають традиції і як ці традиції руйнуються. Цим проектом ми хочемо показати, чи є в Україні майбутнє, якщо ми зламаємо наші традиції. Що буде далі? І де наше коріння?»

По закінченню прес-конференції журналісти, блогери та критики мали нагоду побачити перший прем’єрний показ мюзиклу.

FAM_4078-min

25,26 травня відбулася прем’єра мюзиклу «Скрипаль на даху» Джеремі Бока.

Головний герой Тев’є, батько п’ятьох доньок, розмірковує про сенси життя і любить порозмовляти із Богом. Він є ревнителем традицій, ретельно оберігає родинне вогнище від негараздів, мріє про щастя й достаток. Тев’є упевнений, що варто вигідно видати дочок заміж, аби ті влаштувалися у житті якнайкраще. За сюжетом твору сваха Єнта вже і женихів дочкам Тевель підшукала. Але замість того, щоб взяти шлюб із багатим вдівцем Лайзером, старша дочка Цейтл виходить заміж за бідного кравця Мотла. Тев’є, розчулений почуттями донечки, благословляє молодят і умовляє погодитись на їхній шлюб дружину Голду. Що ж? «Гроші – вони круглі. Сьогодні там, а завтра вже тут, аби бути живим здоровим. А головне – це надія!» — філософствує Тев’є.

FAM_4206-min

Про відгуки та коментарі ЗМІ читайте на офіційній сторінці театру у соцмережі Фейсбук  та на сайті театру у розділі «Змі про нас».