Мюзикл «Sugar, або В джазі тільки дівчата» відкриває VINNYTSIA JAZZFEST-2018

15.05.2018

винница джаз

Легендарний бродвейський мюзикл «Sugar, або В джазі тільки дівчата» розширює гастрольну мапу Національної оперети України! 21 вересня мюзикл відкриє ХХІІ міжнародний джазовий фестиваль VINNYTSIA JAZZFEST-2018.

«Це буде незабутній день багатьох «вперше»! – інтригує директор VINNYTSIA JAZZFEST-2018, заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков. – У Вінниці «В джазі тільки дівчата» прозвучить вперше! Національна оперета вперше за роки незалежності України приїде до нашого міста – з гастролями славетний театр був у нас ще за радянських часів. Виїзд за межі Києва з постановкою «Sugar, або В джазі тільки дівчата» для Національної оперети також буде першим. Їхати з гастролями такої потужної постановки украй непросто: у виставі задіяні 118 артистів, а для того, аби привезти масштабні декорації — загальною вагою 20 тонн! – потрібен окремий транспорт. Але ми доклали максимум зусиль, щоб цю красу показати всім вінничанам та гостям нашого міста 21 вересня на відкритті VINNYTSIA JAZZFEST-2018».

В цьому році Vinnytsia Jazzfest змінить формат і локацію на відкриття. Зміну формату Павло Третьяков пояснив тим, що час рухається і публіку потрібно вміти дивувати та показувати щось нове. Саме тому вперше на джазовому фестивалі можна буде побачити симбіоз музичного та театрального мистецтва.

«Потрібно змішувати жанри, не боятися експериментувати і думаю, що наш найстарший фестиваль до цього доріс, – розповідає директор фестивалю. – І цього року ми робимо несподіване відкриття і оголошуємо про нього заздалегідь, практично за чотири місяці до початку фестивалю. Відкриття фестивалю – це наш експеримент разом з Національною оперетою України. Це вперше за 22 роки існування фестивалю ми змішаємо музичний жанр з театральним».

Вистава «Sugar, або В джазі тільки дівчата» – одна з кращих робіт Національної оперети України. Мюзикл поставлений за кіносценарієм світового шедевру кінематографа – стрічки «Some Like It Hot» з Мерилін Монро, Тоні Кертісом і Джеком Леммоном, що здобула «Оскар», три «Золоті глобуси» і звання найкращої комедії усіх часів від Американського кіноінституту.

Незабутня оригінальна постановка сповнена креативних режисерських рішень, соковитого гумору та сценографічних новацій!

Дотепний, динамічний, інтригуючий і запальний мюзикл – яскраве видовище, яке подарує глядачам VINNYTSIA JAZZFEST-2018 море незабутніх вражень і вкотре доведе: кожен має право змінити себе і світ навколо на краще!

Цінно, що постановка культової комедійно-романтичної історії про любов, дружбу, творчість, гроші, жагу до життя, талановитих людей та силу волі сьогодні є надзвичайно актуальною для українського суспільства.

Події розгортаються у США 30-х років ХХ століття. У період великої депресії, економічних криз, тотального безробіття, процвітання корупції та бандитизму (епоху гангстерів та джазу) діячі культури змушені заробляти не лише власним талантом, але й — де прийдеться.

Теми, що піднімаються у мюзиклі, нагадують картини сучасного життя України (хіба не актуальні слова героїв: «Ми винні м’яснику, винні власнику. Світло, газ, тепло – все відключено. Як голодним буть, знає той, хто мистецтву служить… »).

Двоє кращих друзів-музикантів вирушають із Чикаго до Флориди у пошуках заробітків та кращої долі. Одна лише ніч – і вони на сонячному березі океану в Маямі серед красунь жіночого джаз-бенду.

Тут все говорить про любов, тут хочеться закохувати і закохуватися. Воістину, рай для чоловіків, якби тільки не… дірки у кишенях, розлючені гангстери, що йдуть по сліду, та жіночі туфлі на чоловічих ногах…

Іскрометна історія легендарних Душечки, Джо-Джозефіни та Джеррі-Дафни у постановці Національної оперети майорить новими барвами завдяки кропіткій праці режисера-постановника, диригента, балетмейстера і художників з костюмів.

Для цієї постановки творці навіть порушили правило пошиття сценічного одягу: чоловічий пошив шив мініатюрні фраки для дівчат, а жіночий пошив працював над чоловічими сукнями!

«Основний мотиватор режисерського задуму, режисерська задача – це роздуми про таке поняття, як мрія, — переконаний режисер-постановник, генеральний директор та художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський. —  Люди не повинні втрачати надію. Душечка мріяла про мільйонера і вона отримала кохання на мільйон. Коли люди мріють, бажають бути щасливими, вони запускають у Всесвіт потужну енергію, рушійну силу, здатну змінити їх і світ навколо на краще. Саме це і має статися з українцями».

Не пропустіть феєричне відкриття ХХІІ міжнародного джазового фестивалю VINNYTSIA JAZZFEST-2018!

21 вересня о 19.00 у Вінницькому театрі імені Садовського на ваших очах оживе легенда!

Лібрето — Пітер Стоун, вірші – Боб Меррілл, музика – Джул Стайн.

Переклад українською Яни Іваницької.

За кіносценарієм «Some Like It Hot» Біллі Вайлдера та І.А.Л. Даймонда на основі історії Роберта Тоерена.

Офіційна група фестивалю у Facebook — facebook

VeжА Вінницький інформаційний портал: «У джазі тільки дівчата»: Vinnytsia Jazzfest-2018