У Національній опереті України відбулась прем’єра українсько-італійської постановки «The Ball /Бал»

25.11.2022

01

24 листопада відбулася довгоочікувана прем’єра музично-пластичної вистави «The Ball /Бал» італійського режисера Маттео Сп’яцці за участі італійської балетмейстерки Каті Тубіні.
В основі вистави — однойменний музичний фільм Етторе Сколе «Le Bal» (1983), який був знятий за виставою-мюзиклом «Театр дю Кампаньоль» Жана-Клода Паншена.
Прем’єра постановки мала відбутися ще 25 лютого, однак через повномасштабну російську агресію все довелося призупинити.

Під час прес-підходу Генеральний директор-художній керівник театру, н.а. України Богдан Струтинський пригадав, як дев’ять місяців тому, в цей день, мала відбутися генеральна репетиція. Попри війну та всі складнощі, театру вистачило ресурсу й енергії завершити цю роботу та презентувати музично-пластичну виставу«The Ball /Бал» на головній сцені Національної оперети України.

«Така міжнародна колаборація сьогодні є дуже важливою, адже — це визнання нашої держави, визнання того, що продовжується інтеграція України в європейський процес», — зазначив Богдан Струтинський.

Серед спікерів були диригент-потановник, з.д.м. України Сергій Дідок та
художник-постановник, н.а. України Олександр Білозуб.

Директор Італійського Інституту Культури в Україні Едоардо Крізафуллі подякував усьому керівництву та колективу театру й розповів, що для нього ця вистава є важливою, насамперед, з особистих причин:

«Ми всі готувалися до прем’єри в лютому, напередодні війни, і я залишився в Києві, щоб бути присутнім на презентації «The Ball /Бал». Дуже сподіваюся, що сьогоднішній захід нас ще більше надихне на якнайшвидшу перемогу, свободу та незалежність України, яка, безумовно, цього заслуговує!»

На виставі був присутній Посол Італійської Республіки в Україні П’єр Франческо Дзадзо.
Перший прем’єрний показ було присвячено загиблому герою, артисту балету Національної оперети України Вадиму Хлуп’янцю.
«Хочемо подякувати воїнам світла, тим людям, які щоденно захищають нас і ведуть боротьбу з ворогом. Вадим віддав своє життя за наше майбутнє, за велику, сильну, інтелігентну Україну! Героям Слава!» , — наголосив керівник Національної оперети України.
Вистава «The Ball/Бал» — це історія про Італію періоду XX століття, де переплітаються історичні події країни: довоєнна Італія, під час Другої світової війни аж до 80-х років.

Особливо відчутним цей відрізок часу є для українського глядача, коли сьогодні в нашій країні триває повномасштабна війна і ми продовжуємо боротися за справжні цінності — незалежність та свободу.

Вистава здійснюється за підтримки Посольства Італії в Україні та Італійського Інституту Культури в Україні.

Режисер-постановник – Маттео Сп’яцці (Італія)
Балетмейстерка-постановниця – Катя Тубіні (Італія)
Художниця з костюмів – Алія Меженіна (Україна)