Столичних гостей в Чернігові зустрічали хлібом-сіллю…. а проводжали оваціями і бурхливими оплесками!

24.03.2016

В Чернігівському обласному музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка, в рамках ХХІV Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», з величезним успіхом пройшла вистава театру Національної оперети «За двома зайцями».

Столичних гостей чекали і готувалися до зустрічі. Театральний вечір розпочався словами вдячності голови оргкомітету фестивалю, генерального директора Чернігівського обласного музично-драматичного театру Сергія Мойсієнка за представлення у фестивальній програмі прекрасної вистави з репертуару Національної оперети.

Сергій Мойсієнко, за слов’янською традицією вручив художньому керівнику Національної оперети н.а. України Богдану Струтинському символ гостинності та шани – хліб і сіль на вишиваному рушнику.

На виставі київського театру Національної оперети простора зала була переповнена глядачами. Комедія Михайла Старицького у постановці н. а. України Богдана Струтинського, приємно здивувала чернігівців актуальністю і креативністю режисерської інтерпретації. Вразили, а точніше (за словами самих глядачів), захопили публіку і «пристрасне танго Секлити, і карикатурний кордебалет кредиторів-євреїв, і суперечливий дует головного героя з внутрішнім голосом Голохвостого, й імітація кумедною Химкою «танцю на жердині», себто зі шваброю»1 . Особливо вподобали чернігівські глядачі звучання вокалу київських артистів, оцінили (аплодисментами) хореографічні рішення, і високу акторську майстерність, навіть крилатий вислів в чернігівському театрі про творчий колектив Національної оперети народився: «мистецьких справ майстри»2 .

На завершення театрального свята, що відбулося на сцені, Серій Мойсієнко вручив н.а. України Богдану Струтинському диплом учасника фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі». А Богдан Струтинський подарував чернівському театру великий презентаційний годинник, щоб чернігівці завжди звіряли свій час за годинником Національної оперети. Як сказала керівник літературно-драматургічної частини чернігівського театру Раїса Міненко: «Вручення супроводжувалось невщухаючими оваціями захоплених глядачів».

1,2 Пише Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру в короткій рецензії до вистави