На гостину до Країни Чудес!
16.06.2017
О-Фест – О-Квест: розваги для дітей під час V ювілейного Міжнародного Фестивалю!
Яскраве свято музики захопило на дві дні м. Бучу (Міський парк) та м. Київ (Співоче поле, Національна оперета України). І хоча Фестиваль позиціонується як музичний (тема цьогорічного – оперета, опера, мюзикл), та, насправді, він поступово трансформувався в потужний мистецький Фестиваль. О-Фест достойно і рівноцінно представляє всі види мистецтва: перш за все, звісно, музичні – від класичної музики (Гала-концерти за участю вокалістів театру оперти та іноземних гостей) до сучасної популярної та експериментальної (локація Fun-stage), живопис та скульптура (Art-локація), поетична (локація «Під старим дубом»), виставки робіт народних ремесел, безліч майстер-класів, кулінарні презентації, театралізовані і пластичні постановки та багато іншого.
Чільне місце серед інших локацій зайняла і дитяча програма! Адже, на думку організаторів Фестивалю, закладати і виховувати сприйняття прекрасного через мистецтво, необхідно з раннього дитинства. І тут важко переоцінити значення дитячих розважальних і пізнавальних програм під час такого масштабного музичного свята! Врешті-решт найменшим учасникам дитячих розваг, було всього по 2 рочки. Втім, і таким юним глядачам було, що запропонувати!
Перший день Фестивалю у Бучанському парку для дітей розпочався перформансом «О-Фесту – 5 років!». Мета дійства полягала в тому, щоб зробити відкриття ювілейного О-Фесту максимально яскравим, таким, щоб запам’ятався і найменшим учасникам!
Діти, із задоволенням, обклеїли ювілейний банер кольоровим (безпечним, спеціально для дитячої творчості) пісочком! Розваги сподобалися і старшим, і меншим діткам. А коли біля банеру, під «чарівні» слова «розпустилася» 10-метрова гірлянда – дитячому захопленню не було меж! Бо ж на цій гірлянді можна було дуже зручно і вмоститися, і пострибати, і посидіти, і «покачатися», і полежати, одночасно спостерігаючи за дійством, яке розгорталося на сцені.
А подивитися було на що: інтерактивні програми від фокусників, під час яких діти самі пробували робити нескладні фокуси, танок від великої «гусені-трансформера», циркові виступи. А ще – науково-пізнавальні шоу, на яких для дітей молодшого віку було багато цікавих розваг, а для старших – чимало корисної інформації, поданої в ігровій легкій формі.
Втім, зазначимо, що головною «родзинкою» свята була театралізована квест-програма «На гостину до Країни Чудес», за основами нескінченно мудрої книжки К. Льюїса. Розважальний квест представили дітям професійні актори Театру оперети – Анна Коваль та Яна Татарова! Важливим тут є особлива подача казкового матеріалу – не через виставу, де все-таки дитина є більш пасивним спостерігачем, а через гру, сюжет якої рухається вперед лише завдяки дітям. Тільки розгадавши загадку, знайшовши правильну відповідь, подолавши перешкоди діти можуть перейти до наступної частини квест-гри. І все це доповнено чудовими акторськими роботами та влучними імпровізаціями – адже з дітьми тільки так – на безліч питань і несподіваних ситуацій потрібно реагувати одразу і не виходячи з образу. Додав атмосфери і новий Бучанський парк, що якнайкраще підходив для казкової подорожі: велика, продумана до дрібниць територія парку, величні лісові дерева і висаджені нещодавно декоративні. Все це було доповнено спеціальними ігровими аксесуарами: симпатичні рожеві фламінго для королівського крокету, величезний чарівний годинник під старим дубом, та спеціальні іграшкові дерева для розмальовування, — все це чудово доповнило візуальний ряд, такий важливий для дитячого сприйняття. Отже, вся ігрова зона перетворилась на велику декорацію, де так зручно було подорожувати дітям і акторам.
До дитячих роваг долучилися і представники ЄС, підготувавши для дітей розважально-пізнавальну програму про звичаї та свята різних народів! Діти, з професійними ведучими, пробували танцювати народні популярні танці світу, вітатися різними мовами та малювали карти з визначними памятками культури різних країн.
Вже наступний день, 11 червня, Співоче поле, Київ – також мав насичену і яскраву програму для дітей. Квест, у виконанні Яни Татарової та Анатолія Супруна, по-справжньому захопив дітей.
Також, до уваги дітей були представлені музичні розваги і програми: однією з найяскравіших був музичний майстер-клас від музикознавця Наталії Гаврилко. Під час цього майстер-класу звичайні побутові предмети діти власноруч перетворювали на музичні інструменти. А це викликало шалене захоплення не тільки у дітей, але й у дорослих. Також дітки дізналися цікаві історії про те, як наші предки робили музичні інструменти та які природні матеріали використовували.
На останок діти взяли участь в інтерактивній програмі клоунів, фокусників та мімів — студенів Академії естрадного і циркового мистецтв.
Протягом усього Фестивалю, діяли локації з цікавими та оригінальними майстер-класами розрахованими на різновікову дитячу аудиторію.
Ось так, перефразувавши слоган Фестивалю, можемо сміливо сказати – О-Фест єднає світ музикою з самого дитинства!
Координатор дитячої локації Фестивалю – Тетяна Зілінська
Режисер-постановник концерту, ідеолог, натхненник і співорганізатор фестивалю «О-Фест» – н.а. України Богдан Струтинський.