Фантастичний, демократичний, атмосферний — V Міжнародний музичний фестиваль «О-Фест» відбувся у Києві та Бучі.

12.06.2017

Музичне і театральне міжнародне свято, з неймовірною атмосферою легкості, елегантності і шику — 5 ювілейний фестиваль «О-Фест» 10 червня  відкривали у Бучанському міському парку. Ідеолог, натхненник проекту н.а. України Богдан Струтинський разом із гостинним господарем міста Буча, Головою Бучанської Міської Ради, співорганізатором проекту Анатолієм Федоруком привітали гостей та учасників.

Вперше фестиваль, ініційований Національною оперетою України відбувся у 2013 році.  П’ятий рік поспіль Київський театр оперети та Бучанська міська рада є співорганізаторами події, якою захоплюються, пишаються і з нетерпінням очікують шанувальники мистецтва. Цьогорічний, 5 ювілейний, Міжнародний музичний фестиваль «О-Fest» розпочався виступом Національного президентського оркестру України та урочистою програмою ансамблю барабанщиць.

У перший день в «О-Фесті» взяли участь більше 500 учасників. По-справжньому демократичний , атмосферний фестиваль елегантно, із смаком розташувався на алеях Бучанського парку, де в цей день зустрілися художники, артисти, музиканти, юні таланти і знаменитості. Всіх гостей дивували, пригощали, розважали і надихали. Цілий день на алеях парку звучала музика, пісні, поезія.

Було чим і поласувати! Кулінарні презентації грузинської кухні, східної кухні та солодощів проходили у парковому кафе.

Затишна та мрійлива атмосфера панувала на Арт-локації фестивалю «О-Фест». На мальовничих схилах, біля озера, проходив майстер-клас з живопису — справжній пленер для вихованців Бучанської дитячої художньої школи із провідними українськими художниками.  У парку розташувалися виставки живопису, сучасні проекти представили українські художники К. Зоркін —  арт-об’єкт «Маяк»,  О. Пінчук — інсталяція «Поєдинок» та австрійський фотохудожник Петер Леглер — виставка фоторобіт.

Для дітей на ювілейному Міжнародному музичному фестивалі «О-Фест» діяла широка програма майстер-класів, квестів, шоу, яку  проводили артисти Театру оперети. На танцювально-розважальній сцені «Fun-Stage» юні таланти представляли свої творчі досягнення.

Прес-конференція ювілейного фестивалю, яка проходила у літньому театрі Бучанського парку, стала доволі символічною подією фестивалю. Саме в цей день, 10 червня в Україні введений режим безвізового в’їзду до країн Євросоюзу, про це наголосив Міністр культури України Євген Нищук. Голова НСТДУ, генеральний директор-художній керівник Національної оперети, співорганізатор фестивалю н.а. України  Богдан Струтинський зазначив,  що фестиваль «О-Фест» є символом миру і добра, який музикою прокладає шлях до єднання народів і відтепер свобода мистецького спілкування стане більшою.  Із журналістами також спілкувалися  Перший заступник директора департаменту культури Сергій Анжияк, співорганізатор фестивалю, Голова Бучанської Міської Ради Анатолій Федорук, Головний хормейстер Національної оперети, диригент-постановник концертів фестивалю з.д.м. Ігор Ярошенко і балетмейстер-постановник фестивалю з.д.м. Вадим Прокопенко.

Міжнародний Гранд-концерт за участю вокалістів провідних театрів з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Грузії, Італії, Казахстану, Китаю, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, США, Швейцарії та України з аншлагом відбувся у літньому театрі Бучанського парку. В фіналі концерту  прозвучала знаменита пісня В. Івасюка «Червона рута», яку виконали всі учасники Гранд- концерту «О-Фест». Співаки з п’ятнадцяти країн світу заспівали у фіналі концерту українською мовою!

 

Другий день фестивалю проходив у Києві. На Співочому полі проходив авторський майстер-клас з живопису Марини Ольхової, в якому взяли участь понад тридцять юних художників. Інтерактивний проект «Людяність» з Лабораторії актуальної творчості гості фестивалю могли побачити на цій же локації. Поряд із художниками на дитячому майданчику фестивалю для дітей пропонувалися квести, рухомі ігри, розіграші лотереї, сучасні цікаві розваги.

Великий концерт Міжнародного музичного фестивалю «О-Фест» відбувся на Співочому полі. В  концерті брали участь колективи різних мистецьких напрямків. Піднесену святкову атмосферу  створили  арії з найвідоміших оперет, які  прозвучали у виконанні артистів Національної оперети України над схилами Дніпра.

Протягом дня біля будівлі Національної оперети діяла експозиція Арт-локації фестивалю «О-Фест», на якій був представлений проект «Великий Карпатський Лабіринт», інсталяція з проекту «Деперсоналізація», а на майстер-класі художниці Світлани Аношкіної юні художники малювали святкову будівлю Національної оперети.

На локації біля Київського театру оперети урочистою ходою ансамблю барабанщиць ознаменували Гранд-концерт фестивалю, який рівно о 19:00 розпочався у Національній опереті України і став заключним акордом ювілейного фестивалю «О-Фест». У грандіозному концерті за участю вокалістів з п’ятнадцяти країн світу звучали мелодії Чайковського, Дворжака, Бізе, Россіні, Мустеа, Хаміді, Сарторі, щирі українські пісні і неперевершені арії з оперет Легара, Кальмана, Штрауса! Унікальний концерт класичної музики на сцені Національної оперети — сучасний, динамічний, надзвичайно потужний завершив 5 ювілейний, Міжнародний музичний  фестиваль «О-Фест».

«О-Фест» єднає світ музикою!

Режисер-постановник концерту, ідеолог, натхненник і співорганізатор фестивалю «О-Фест» – н.а. України Богдан Струтинський.