Музичний проєкт «МАТИ» як гімн всеосяжної любові матері-жінці, матері-берегині, матері-Україні

28.11.2023

Image-8

24 листопада в Національній опереті України відбувся особливий музичний проєкт «Мати», в якому закладений код всеосяжної любові до матері-жінки, матері-берегині, матері -України.

Богдан Струтинський, генеральний директор-художній керівник театру:

«Філософія цього проєкту полягає в тому, що ми з вами занурюємося в потужний пісенний мелос, присвячений Україні, українській матері, який об’єднує всіх нас навколо одного бажання — Перемоги!»

Атмосфера в залі була дуже щемлива, адже на заході були присутні матері загиблих воїнів, працівників Національної оперети України – Вадима Хлуп’янця, артиста балету та Дмитра Перінського, машиніста сцени. Звичайно, неможливо передати словами материнське горе та біль материнського серця. Низький уклін усім матерям, чиї сини віддали своє життя за Україну! Вічна пам’ять нашим Героям.

Для гостей вечора лунали символічні твори про маму відомих композиторів – Олександра Білаша, Ігоря Білозіра, Володимира Верменича, Миколи Мозгового, Володимира Івасюка та інших. Звучали пісні «Мамина сльоза», «Світлиця», «Сік землі», «Материнська любов», «Балада про мальви», символічна в наш час пісня «Гей, пливе кача»…

Серед прем’єрних номерів також було презентовано композицію за текстом Марії Матіос «Мами» у виконанні студентів 3-го акторського курсу КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого (режисер композиції Станіслав Іванов, майстерня н. а. України Богдана Струтинського). А ще концерті взяв участь легендарний Український народний хор імені Станіслава Павлюченка — КНУКіМ

Наприкінці заходу всі учасники концерту виконали відому композицію «Україна» на музику та слова Т. Петриненка.

Сьогодні в кожного українського воїна в серці живе любов до своєї мами, до свого народу, до своєї Батьківщини. Це те почуття, яке дає сили боротися, зцілює рани та оберігає в цей складний час.

Ми вдячні всім, хто був присутній сьогодні, і разом з нами відчув всі відтінки надзвичайно складних, але потрібних емоцій, які мають згуртувати нас у спільній боротьбі проти ворога.

  • Режисер-постановник – н. а. України Богдан Струтинський
  • Диригент-постановник – з. д. м. України Сергій Дідок
  • Балетмейстер-постановник – з. а. України Вадим Прокопенко
  • Хормейстер-постановник – Максим Ковальчук
  • Диригенти – н. а. України Святослав Литвиненко, Віталій Фізер, Ярослав Близнюк
  • Хормейстер – Тіберій Яцкулинець
  • Асистент режисера – Станіслав Іванов
  • Відео-контент – Карина Бірюкова
  • Ведуча концерту, авторка текстів – н. а. України Валентина Донченко-Бутковська
  • Оркестр та хор театру