Лабораторії конкурсу «Musical Art Project» відбудуться в Національній опереті України

22.08.2016

11 вересня, перед відкриттям 82 театрального сезону на великій та малій сценах Київського національного академічного театру оперети в рамках проведення Міжнародних конкурсів-лабораторій відбудуться 30-ти хвилинні покази ескізів музичних вистав молодих режисерів.

Конкурсний марафон триває вже більше ніж пів-року, нещодавно стали відомі імена учасників заключного, лабораторного етапу. Перед його початком художній керівник Національної оперети і голова оргкомітету конкурсів, н.а. України Богдан Струтинський виразив свої враження про результати минулих етапів, закцентував основні цілі конкурсу «Musical Art Project»:

«Минуло вже два етапи Міжнародних конкурсів-лабораторій постановок молодими режисерами. Мене порадувало те, що надійшла велика кількість різноманітних заявок, приємно, що географія конкурсу видалася широкою. Зараз ми на порозі заключного етапу, найвідповідальнішого і найцікавішого. Всі учасники визначені, і тепер вони мають втілити те, про що написали у своїх заявках.

Такі конкурси Національною оперетою проводяться вперше, в Україні немає великої практики режисерських лабораторій, немає елементарного досвіду, як це робити. Можливо тому, в надісланих заявках не було опису, що давав би змогу створити цілісну картину вистави. Тим не менш, члени журі отримали емоційне враження, як напрямок, що допомагає зрозуміти думку автора.

Відбираючи заявки, зверталася увага, по-перше, на те, наскільки матеріал постановки буде цікавий для театру. По-друге, і це не менш важливо — наскільки конкурсант може бути новатором. Разом із членами журі ми шукали, не того, хто вже відбувся в професії, ми шукали в людині режисерську жилку, націленість наших учасників на експерименти, на дослідження музичного театру. Лабораторні умови конкурсу передбачають пошук, сміливість у прийнятті рішень.

Сучасний український музичний театр заскорузлий, він має певні канони, стандарти. Моя надзадача і надзадача нашого конкурсу «Musical Art Project» в тому, щоб створити у режисурі музичного театру рух, зрушити застій, оновити постановницькі ідеї, додати свіжості сприйняття класичного музичного матеріалу.

Сподіваюсь будуть цікаві ескізи, і буде постановка, що займе чільне місце в репертуарі нашого театру. Скоро ми всі побачимо що з того вийде — одна з чотирьох робіт (за умовами конкурсу) буде передана у постановку на майбутній театральний сезон 17/18 року».

 

конкурси