Конкурс-лабораторія «Musical Art Project» розпочався!

08.09.2016

7 вересня вранці відбулася перша зустріч молодих режисерів, учасників міжнародного конкурсу-лабораторії із колективом столичної оперети.

Художній керівник Національної оперети, н.а. України Богдан Струтинський привітав режисерів і всіх присутніх, подякував акторам, які братимуть участь в проекті, виразив сподівання на успішність лабораторій. Богдан Дмитрович зауважив, що 5 лабораторних днів роботи — небагато,  конкурсантам варто зуміти донести свій задум в короткому ескізі постановки. Він розповів, що експертна група, яка оцінюватиме роботи режисерів складається із провідних знавців театру, лідерів українського театрознавства, порадив не коротити ескіз до заявлених 30 хвилин, а при потребі збільшити показ, аби переконливо донести свою ідею.

Куратор конкурсів-лабораторій Ірина Аверіна розповіла про різні типові (і нетипові) ситуації з досвіду роботи в лабораторних проектах. Ірина виразила сподівання на те, що «Musical Art Project», хоч і є першим проектом продюсерського центру «OpenDoors» в сфері музичного театру, але має стати новаторським і успішним.

Режисери-конкурсанти Максим Булгаков (м. Суми), Юлія Журавкова (м.Київ), Денис Костирко (м. Одеса), В’ячеслав Стасенко (м.Біла Церква) розповіли про майбутні постановки. Голова оргкомітету, куратор, артисти, працівники театру поставили режисерам питання і поспілкувалися у невимушеній атмосфері з гумором і посмішками. Говорили про суворість експертної ради, про незахищеність і відкритість режисера, особливо молодого, про артистів та їх ставлення до молодого постановника… Наприкінці зустрічі після численних розмірковувань, попереджень, і, можливих вагань, голова оргкомітету, Богдан Дмитрович Струтинський підсумував, голосно і впевнено:

— Все буде добре!

Нагадуємо, що лабораторії триватимуть 5 днів, за цей час режисери мають обрати своїх артистів, і у співпраці з виробничими цехами театру створити 30-ти хвилинний ескіз до своєї постановки. Перегляд ескізів, відбудеться у відкритому форматі 11 вересня. Подивитись можуть всі бажаючі, всі, хто завітає до Національної оперети!