Інклюзивний простір в стінах Національної оперети України

17.10.2018

16 жовтня Київський театр оперети спільно з Українським культурним фондом презентував проект «Арті-дія-інклюзія», в рамках якого незрячим та з вадами зору дітям показали виставу «АндерСон» і пізновально-розважальну музичну програму.

Протягом жовтня/листопада 2018 року в Національній опереті реалізують безкоштовні пізнавально-розважальні програми про музику: разом з ведучою та автором музичної програми, музикознавцем Наталією Гаврилко діти поринуть у світ легенд музичних інструментів та дізнаються цікаві історії про їх виникнення, спробують видобути музичні звуки з побутових предметів. Також відбудуться покази лялькової вистави «АндерСон» –  захоплюючої історії від режисера Максима Добролюбова про незвичайні пригоди героїв відомих казок Г. К. Андерсена.

????????????????????????????????????

 

Національний театр оперети першим в Києві взявся за реалізацію вистав для незрячих людей з аудіодискрипцією. Ще взимку 2018 року в театрі пройшла благодійна акція «Хай Різдво побачить кожен». Тоді три різноманітні дитячі музичні вистави театру оперети,  з аудіодискрипцією змогли відвідати 33 дитини тотально незрячі або з частковою втратою зору. Вистава «АндерСон» стала другим інклюзивним проектом Національної оперети, яка зібрала маленьких театралів. А дехто з відвідувачів вперше побував в театрі.

????????????????????????????????????

 

На прес-конференції генеральний директор-художній керівник театру, н.а. України Богдан Струтинський розповів, що прагне поєднати популярні дитячі проекти Національної оперети України з новими ініціативами для особливих дітей.
«Якщо у суспільстві приділяється більше уваги людям із обмеженими можливостями, таке суспільство стає дорослішим і, до того ж, значно добрішим, – вважає Богдан Струтинський. –  Сьогоднішній світ цинічний, саме театр допомагає нам бути більш людяними».

FAM_7263_2

Куратор проекту Тетяна Зілінська підкреслила, що вистава «АндерСон» – універсальна. Її матимуть змогу відвідати не тільки діти з вадами зору, адже вона зрозуміла і цікава абсолютно для всіх.

????????????????????????????????????

Розважально-пізнавальна програма про музику та музичні інструменти налаштувала малят на сприйняття прекрасного, а чарівну казку у постановці Максима Добролюбова, після антракту дітям показали артисти-лялькарі. В затишному театральному просторі Stage_Lab діти, розмістившись на подушках, занурились у магічний світ театру разом з чарівником Оле-Лукойє.

????????????????????????????????????

 

Після вистави діти отримали подарункову брошуру, надруковану шрифтом Брайля, яка надасть додаткову інформацію про театральне мистецтво. Також на її сторінках діти знайдуть дві п’єси М. Кропивницького «Івасик-Телесик» та «По щучому велінню».

FAM_7385_2

Аудіодискрипція – це спеціальний голосовий супровід, який наживо, через технічні пристрої, подається до незрячих/слабозорих глядачів і пояснює їм усе, що неможливо відстежити візуально: описує декорації, міміку і вбрання акторів, дії сценічних персонажів.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.