6-8 травня в Івано-Франківську відбувся перший Міжнародний фестиваль країн Карпатського регіону «Карпатський простір».

08.05.2016

Це перший масштабний Міжнародний проект, який об’єднав країни Карпатського регіону не лише за територіальною ознакою, а й через мистецтво. Участь в фестивалі взяли митці та творчі колективи з 8 країн світу: України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії та почесні гості з Азербайджану, Грузії та Естонії.
Фестивальна програма «КАРПАТСЬКОГО ПРОСТОРУ» була насиченою та різноманітною. Сім локацій були розташовані у найкрасивіших куточках старовинного міста, на центральних вулицях та площах. В рамках фестивалю в Івано-Франківському краєзнавчому музеї та Музеї мистецтв Прикарпаття пройшли виставки «Народжені Карпатами» (графічний дизайн), «Мої Карпати» (живопис), майстер-клас з українського скоропису та різноманітні ворк-шопи.
В Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки показали вистави Польського театру та театру з Азербайджану дивуватимуть маленьких та дорослих глядачів.
Шанувальники класичної музики насолоджувалися численними концертами в Івано-Франківській обласній філармонії. Серед учасників були гурт «Волоші» (Польща), солісти Національного театру оперети у супроводі симфонічного оркестру, камерний ансамбль «Франческа» (Угорщина), а також сестри Тельнюк з проектом «Наш Шевченко».
В рамках фестивалю концерти відбувались на Вічевому майдані. Три дні поспіль жителі та гості міста спостерігали за запальними танцями різних народів, виступами фольклорних та етно-колективів. У Гала-концерті на Вічевому майдані взяли участь солісти Національної оперети. Ввечері перед публікою виступали українськи гурти «KozakSystem» та «ТІК».
Протягом всього фестивалю всі бажаючі могли скуштувати страви національних кухонь країн карпатського регіону.