«10 тенорів»: драйв і позитив на сцені Національної оперети України!

04.02.2022

????????????????????????????????????

Вчора, 3 лютого, на сцені Національної оперети України у рамках міжнародного проєкту «10 тенорів» виступили найкращі голоси України, Польщі та Грузії! Артисти подарували глядачам драйв, позитив, гарний настрій та естетичну насолоду від живого виконання у супроводі оркестру.

«10 тенорів» започатковано в рамках культурної співпраці Національної оперети України та польської концертної агенції Ярослава Брусса у 2018 році. У 2021 році захід не відбувся в Україні через карантинні обмеження, тож цього року концерт проводиться вчетверте. Автор ідеї – керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Перед концертом у фоє театру відбулася традиційна зустріч з пресою. Співорганізатор проєкту – директор польської концертної агенції Ярослав Брусса розповів про європейський успіх проєкту, зазначивши, що у Польщі зіграно майже 300 концертів у кращих концертних залах Варшави, Кракова, Вроцлава та інших великих міст.

«Цей міжнародний проєкт – гарний приклад культурної дипломатії у дії. Цього року захід відбувається за підтримки Посольства Республіки Польщі у Києві та Польського інституту в Києві і присвячений рокові головування Польщі у ОБСЄ, а, як відомо, під час головування Польщі у ОБСЄ актуальним і дуже важливим буде питання України», – зазначила комерційна директорка Національної оперети України Оксана Когут.

Режисер-постановник концерту, заслужений артист України Вадим Прокопенко зазначив, що цього разу глядачі побачать програму, оновлену на 90 відсотків. Змінився і склад виконавців. А диригент-постановник, заслужений діяч мистецтв України Ігор Ярошенко розповів, що проєкт став дуже популярним серед шанувальників високого мистецтва як в Україні, так і в Польщі. Зокрема, немає жодного великого міста Польщі, де б не відбувалися концерти «10 тенорів». І цього разу проєкт представляє хіти різні за жанрами і на будь-який смак — шедеври світової класики, пісні класичного кросоверу, найчарівніші українські пісні.

Під час концерту глядачів порадували вітальними словами запрошені гості – Надзвичайний і Повноважний Посол Польші в Україні Бартош Ціхоцкі та заступник Міністра закордонних справ Микола Точицький.  Вони зазначили, що концерт «10 тенорів» — чудова нагода хоча б на короткий час забути про всі ті проблеми, які нас сьогодні оточують, і можливість перенестися у чарівний світ мистецтва.

Вдячна публіка довго не відпускала артистів і кілька разів викликала їх на біс.

Унікальний проєкт триватиме 3 і 4 лютого на головній сцені Національної оперети України. Тож сьогодні, 4 лютого, у глядачів ще є шанс потрапити на концерт популярного європейського шоу.

У концерті беруть участь:

Бартош Кучік (Польша)

Маріуш Рута (Польща)

Бадрі Адамія (Грузія)

Михайло Гуменний-Петрівський (Україна)

Михайло Дімов (Україна)

Дмитро Кифорук (Україна)

Олександр Островський (Україна)

Дмитро Фощанка (Україна)

Володимир Холкін (Україна)

Петро Челялі (Україна)