Ювілейний концерт «Вечір угорської музики» пройшов з аншлагом!

21.04.2018

20 квітня у Національній опереті України відбувся міжнародний проект— концерт «Вечір угорської музики».

Проект створений за підтримки Посольства Угорщини в Україні.

Напередодні концерту відбулася прес-конференція, на якій режисер-постановник концерту, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський зазначив : «У нас сьогодні вже вп’яте відбувається спільний проект з Будапештським театром оперети і мюзиклу. Я дуже радий, що ми маємо тісні творчі зв’язки з цим театром. Угорська композитори – це серце і кров оперети.

Також на заході про культурну дипломатію між Україною та Угорщиною розповіли : тимчасовий повірений у справах Посольства Угорщини в Україні Ласло Чаба Пап, виконавчий директор концертно-мистецької агенції «Пентатон» Андраш Сентпетері, диригент – постановник концерту, з.а. України Оксана Мадараш, балетмейстер-постановник концерту, з.а. України Вадим Прокопенко.

Гала-концерт «Вечір угорської музики» пройшов ніби на одному диханні. Овації та бурхливі вигуки «Браво!» було чути протягом усього вечора.

Звучали фрагменти творів неперевершених Кальмана, Легара, Якобі, Абрахама. Музичним сюрпризом стала Арія Янкі Кісмарті з оперети «Угорське весілля» композитора 20 століття Ніко Досталя,твори якого мало відомі в Україні. Арію виконала Аніта Лукаш.

Артисти Будапештського театру оперети і мюзиклу представили у концерті 12 номерів, що склали майже половину програми, створеної композиціями із найвідоміших оперет «Графиня Маріца», «Баядера», «Джудітта»,»Граф Люксембург», «Сільва»,»Кло-Кло»,»Царевич», «Циган-прем’єр», «Країна посмішок»,ін. Святкова атмосфера театру припала до душі всім тим, хто любить щось особливе та неповторне.

Чимало вдячних оплесків отримали солісти Національної оперети України Валерія Туліс, Володимир Одринський, Соломія Приймак, Олена Арбузова, Олександр Харламов, Олександр Чувпило, Сергій Авдєєв, Ігор Левенець, Арсен Курбанов, Кирило Басковський та інші, а також їхні угорські колеги – Жолт Вадас, Аніта Лукаш, Сільві Сенді, Петер Лакі.

За прекрасним настроєм – до Національної оперети України!