Вихідний з оперетою – для дітей і про дітей!

23.10.2017

В Національній опереті України 15 і 22 жовтня відбулися перші в новому сезоні пізнавально-розважальні квести для дітей!

Ще минулого сезону ми — керуючись бажанням залучати юних глядачівз раннього віку до мистецтва і, зокрема, до світу театру – запустили новий експериментально-сміливий проект для дітей – «Вихідний з оперетою». Цей проект – перша «ластівка» в театральній практиці в Україні, основна мета якого – дати дитині можливість провести в театрі трошечки більше часу – з користю, весело і пізнавально. Адже хороша вистава пробуджує і уяву, і емоції, і акумулює творчу енергію дитини, тож, мабуть, дещо несправедливо по відношенню до маленьких глядачів пропонувати їм тільки вистави, де вони, по суті, є більш пасивними спостерігачами дійства на сцені. В театрі оперети задалися ціллю створити такі умови, де б дитина могла побути і активним учасником дійства. Так виникла ідея театралізованих квестів після кожної дитячої вистави!

Звісно, неможливо охопити всіх глядачів, які прийшли на виставу, тож зосередившись на мінімальній кількості (40 дітей, які утворюють групи різних вікових категорій) – театр запропонував батькам додаткову послугу для дітей. Квест має багато переваг, адже це не просто гра: тут дитина має можливість дізнатися щось нове про музичні та театральні терміни, познайомитися з цікавими музичними інструментами, але у формі гри, ненав’язливо.

Взагалі залучення дітей до театрального мистецтва має давнє коріння в Україні. Унікальність у тому, що саме в нашій державі, а саме у Харкові, у 1920 році відкрив для дітей свої двері Перший Дитячий Театр під назвою – «Театр казки». Так було започатковано новий вид мистецтва – театр для дітей, який не мав аналогів у світовій театральній практиці. Його створення було обумовлене тим, що новоутворений союз держав мав пропагувати свої ідеї і починати необхідно було з дітей. В епоху відсутності масового впливу телебачення, та зважаючи на безграмотність більшості населення, театр, як рупор певних ідей, набував вирішального значення. Тож, вже у 1924 році такий театр з’явився у Києві, а згодом в багатьох інших містах.

Спочатку репертуар був наповнений інсценізованими класичними дитячими казками, а вже з середини 20-х років — п’єсами сучасних авторів.

Цікаво й те, що дитячий театр як явище і дотепер є доволі унікальним, майже повністю відсутнім у багатьох (у т.ч. і європейських) країнах світу. А дитячі вистави і різноманітні проекти реалізовуються в театрах «для дорослих». Тут варто згадати великі Різдвяні шоу для дітей у відомих кабаре «Мулен Руж» та «Лідо». Взагалі європейські театри в цілому зорієнтовані на пошук нових форм у роботі з глядачем, тим паче з дітьми, адже театр – це територія, де можливо реалізувати найсміливіші ідеї та бажання!

А Національний театр оперети – це театр, де співіснують в рівнозначній мірі і драматичне мистецтво, і музичне, і мистецтво танцю! Тож ми із задоволенням відкриваємо двері до чарівного світу мистецтва дітям: знайомимо з театром, навчаємо розумітися на мистецтві та любити його!