Вечір іспанських сарсуел в Національній опереті України

18.12.2023

Image-1

8 грудня в Національній опереті України відбулася прем’єра україно-іспанського проєкту «Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті», що несе в собі популяризацію іспанської культури через жанр сарсуели. Проєкт здійснюється за підтримки Посольства Королівства Іспанії в Україні.

У першій частині заходу відбувся преспідхід, де обговорили особливості спільної роботи над цим проєктом, подальшу співпрацю двох країн та підтримку, яку сьогодні надає Іспанія українському народові під час російської збройної агресії.

Спікерами заходу були: Богдан Струтинський, генеральний директор-художній керівник театру; Хав’єр Фуентес Леха, радник з питань культури Посольства Королівства Іспанії в Україні; Сергій Дідок, диригент-постановник, з. д. м. України; Ігнасіо Гарсіа, режисер-постановник (Іспанія); Беатріс Ланса, сопрано (Іспанія).

 Богдан Струтинський, генеральний директор-художній керівник:

«Переконаний, що реалізація цього спільного проєкту, спрямованого на розвиток європейського культурного співробітництва, сприятиме зміцненню відносин між країнами через культуру і мистецтво».

 Ігнасіо Гарсіа, режисер-постановник:

«Театр , культура — наше сховище від варварства! Чим голосніше летять ракети, тим гучніше звучить мистецтво!»

Також на заході був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу.

На концерті для глядачів звучали твори іспанських композиторів, зокрема, дует-фаррука «Крихітка мого життя» з сарсуели П. Соросабаля «Сеньйорита з букетом троянд», романс «Прекрасна кохана» з сарсуели Р. Сотульо та Х. Верта, дует Мароли та Леандро «Всі це знають» з сарсуели П. Соросабаля «Шинкарка з порту», «Гранада» на музику А. Лари, пісня вдови «Сумно бути вдовою…» з сарсуели Ф. Алонсо «Леандри» та багато інших. Водночас, не обійшлося без запальних іспанських танців у стилі фламенко — з інструментами, що передають весь колорит цієї країни, її культуру та традиції.

У концерті взяли участь солісти театру, артисти балету, хор, симфонічний оркестр, а також іспанські артисти: Ольга Островерх та Марія Смілянська (танцівниці), Беатріс Ланса (сопрано).

  • Режисер-постановник – Ігнасіо Гарсія (Іспанія);
  • Диригенти-постановники – з. д. м. України Сергій Дідок та Ігнасіо Гарсія (Іспанія);
  • Балетмейстер-постановник – з. а. України Вадим Прокопенко;
  • Хормейстер-постановник – Тіберій Яцкулинець;
  • Балетмейстери – Наталія Скуба, Олег Чиш;
  • Відео-контент – Карина Бірюкова;
  • Ведуча концерту – н. а. України Валентина Донченко-Бутковська.