У Національній опереті вперше відбувся проєкт «OPERETTA OPEN DAY»
02.03.2020
В останній день зими, 29 лютого, в Національній опереті України відбувся проєкт «OPERETTA OPEN DAY». Глядачі вперше змогли сповна зануритися у театральну атмосферу та зазирнути за лаштунки. Двері оперети відчинилися для гостей опівдні. Впродовж наступних п’яти годин глядачі знайомилися з театром, буденною роботою різних цехів.
При вході в театр глядачам видавали програму заходу. Кожен міг самостійно сформувати маршрут візиту. А вибирати було з чого. Так, у правому фоє впродовж трьох годин проходила репетиція симфонічного оркестру. У лівому – виставка реквізиту та костюмів з різних вистав. Охочі приміряли костюми та перуки. І це було чи не найулюбленіше місце для фотографування.
Тим часом на головній сцені відбувався демонтаж декорацій вистави «Севільський цирульник», а згодом – монтаж декорацій на вечірню постановку «Сорочинський ярмарок». Відвідувачі не просто спостерігали за процесом, а спілкувалися зі спеціалістами, які пояснювали, що відбувається і відповідали на питання зацікавлених. У перерві роботи монтувальників, на сцену виходи артисти, які спілкувалися з глядачами. Зокрема, з.а. України Валентина Донченко-Бутковська розповідала цікаві історичні факти про театр: що було у приміщенні до того, як тут поселився театр оперети, про видатних особистостей, які тут свого часу працювали.
Глядачі отримали змогу завітати на репетицію солістів-вокалістів з концертмейстером. А по закінченню – поспілкуватися з артистами театру, задати питання, зробити фото і взяти автограф. Усі охочі також могли завітати в приймальну директора, відвідати театральний квартирник, спостерігати за репетицією солістів хору, балету та вокалістів. А також – познайомитися з роботою різноманітних цехів: з пошиття одягу, електроосвітлювання, звукозапису та зв’язку, костюмерним цехом.
Між тим у «Артфоє» проходила виставка робіт відомого київського художника Вадима Найдюка «Visible&Invisible», зустріч з автором та автографсесія. А в «Історичній вітальні» театрознавця Катерина Морозова розповідала про історію театру оперети.
Цього дня була відчинена нотна бібліотека. Відвідувачам розповідали про кількість, особливості зберігання нот і унікальні зразки. Наприклад, у хранилищі театру зберігаються ноти оперети «Весела вдова» 1906 року та опери «Camargo» 1878 року.
А ще глядачі «OPERETTA OPEN DAY» побували у гримерних артистів та відвідали майстерклас з гриму. Для учасників проєкту працював бар та театральний ресторанчик, який зазвичай потрапляють лише працівники оперети.
Серед відгуків про проєкт – захват і вдячність за можливість дізнатися про «внутрішню кухню» театру. Багато з відвідувачів казали, що були в опереті протягом усіх п’яти годин, але час для них промайнув, як мить.
До речі, на «OPERETTA OPEN DAY» адміністрація театру запросила членів Асоціації «Child.ua» – родини, які виховують дітей з аутизмом. У відгуку вони написали:
«Діти та батьки мали можливість приміряти сценічні костюми, поспілкуватися з акторами, побувати в гримерках за лаштунками театру. Дітей вразив майстерклас Ігоря Ніколаєва. Діти та батьки під час майстеркласу могли відчути себе справжніми акторами. Ігор навчив першим крокам на сцені, завдяки яким люди можуть звільнятися від комплексів та почати спілкуватися з аудиторією. Деякі родини сьогодні вперше побувати в опереті. Всі працівники та відвідувачі Київської національної оперети були привітними і не звертали уваги на незвичну поведінку та з посмішкою домопогали дітям відкривати чарівний світ мистецтва. Родини отримали свіжий номер «Operetta News» та тепер ще більше дізнаються про останні новинки зі світу театру. Діти щасливі, батьки відпочили».
Національний театр оперети став ще ближчий до своїх шанувальників!