Стартував Міжнародний конкурс-лабораторія «Small Theater Productions».

25.10.2016

25 жовтня розпочався Міжнародний конкурс-лабораторія «Small Theater Productions». Перший день конкурсу був присвячений знайомствам. Режисерка з Азербайджану — Ірада Гєзалова, режисер із Франції — Жюль Одрі, із Росії — Олександр Ніколаєв, і українська ражисерка з Дніпра — Юлія Мороз прибули в Київ щоб прийняти участь в лабораторіях. В МКЦ ім.І.Козловського молодих режисерів зустрічали організатори конкурсів, артисти та гості проекту.

Художній керівник Національної оперети, н.а. України Богдан Струтинський привітав учасників і наголосив, що важливим завданням організаторів вбачає створення максимальної свободи творчості для молодих режисерів.

«У молодого режисера є власні художні фільтри: це і світогляд, і театральна школа, і педагог, тому нікому не варто ставити «рамки» творчого процесу, — сказав Богдан Струтинський, — Саме в театральній лабораторії молоді художники можуть відчути справжню, максимальну свободу, яка даватиме поштовх до нового. Того, що дійсно матиме в майбутньому художню цінність. Дуже важливо, щоб молоді режисери та актори вже зараз усвідомлювали, що на них покладена визначна роль — саме їм створювати театр. Те, що ви сьогодні робите тут, стане певним контрапунктом для театру майбутнього».

Стас Жирков, художній керівник театру «Золоті ворота» додав: «Я вже повторюю це як мантру: те, що національний театр, Київський театр оперети, відкрив свої двері лабораторіям молодих режисерів — це головна і визначна подія наших конкурсів.»

«Лабораторіями колись ми завоювали державний театр!» — сказав Іраклій Гогія, художній керівник Тбіліського художнього драматичного театру ім.С.Ахмателі, який запропонує одному з переможців конкурсу здійснити свою постановку на сцені Тбіліського театру.

Попереду у молодих режисерів п’ять конкурсних днів, за які вони мають створити ескізи вистав.

В МКЦ ім. І.Козловського п’ять конкурсних днів працюватимуть режисер із Туапсе (Росія) Олександр Ніколаєв і режисерка із Баку(Азербайджан) Ірада Гєзалова.

Олександр обрав для постановки казки, написані в 30-ті роки минулого століття, що були довгий час заборонені і лише тепер, їхній автор, український письменник В.Королів-Старий став відомий читачам. Режисер висловив бажання свою постановку «Книга казок «Нечиста сила»» ставити українською мовою, яку Олександр добре розуміє і вважає музичною та пісенною.

Ірада створить ескіз за повістю М.Гоголя, «Старосвітьські поміщики», вона прагне дати сучасне прочитання улюбленій нею класиці. Трагічний фарс «Пульхафонія»(скорочено від імен героїв Пульхерія і Афанасій) буде схожим, за висловом режисерки, на «мультфільм для дорослих».

Юлія Мороз із Дніпра (Україна) і Жюль Одрі з Парижу (Франція) освоять простір театру «Золоті ворота». Юлія Мороз обрала п’єсу ізраїльської авторки Едни Мазії «Ігри на задньому подвір’ї», а Жюль Одрі,  поставить ескіз вистави «Страждаючі» іспанського автора Антоніо Аламо.

Нагадаємо, що конкурси-лабораторії розпочалися з ініціативи Київського національного академічного театру оперети, перший конкурс «Musical Art Project» відбувся у вересні і постановки переможців цього конкурсу, вже внесені до репертуару Національної оперети на 2017 рік.

Кожен з переможців конкурсу «Small Theater Productions» здобуває право на постановку своєї вистави на одному з майданчиків: в МКЦ ім.І.Козловського, в театрі «Золоті ворота» і в Тбіліському художньому драматичному театру ім.С.Ахмателі.

Організатори конкурсу: ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети», Продюсерський Центр OpenDoors, Державна агенція промоції культури України.

Проект проходить за підтримки Міністерства культури України, Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради та Французького інституту в Україні.