Національна оперета України отримала відразу кілька відзнак від «Київської пекторалі»

25.03.2019

Сьогодні, 25 березня, у Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбулась 27-ма церемонія вручення нагород премії «Київська пектораль». Під час заходу відзначили найкращих діячів театрального мистецтва за здобутки 2018 року.

Церемонію нагородження 27-ї театральної премії  «Київська пектораль» відкрито промовою Директора департаменту культури Попової Діани Олегівни та Голови КМТВ НСТДУ Кужельного Олексія Павловича.

Серед номінантів – представники Національного театру оперети. Так, у категорії «За кращу музичну виставу» лауреатами стали відразу дві вистави театру оперети – «Скрипаль на даху» (Джеррі Бока) режисера Богдан Струтинського та «Маруся Чурай» (Ліни Костенко) режисера Сергія Павлюка. Перемогу театр отримав за постановку «Скрипаль на даху».

«У переддень Міжнародного дня театру хочу привітати усіх з професійним святом і побажати, щоб ми ніколи собі не зраджували і завжди вірили в себе. Щоб ніякі політичні хвилі не зламали в українців українця. Це дуже важливо. Хочу подякувати усім, особливо Національному академічному театру оперети, нашому колективу за цю перемогу. Дякую», — сказав під час нагородження генеральний директор-художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський.

Крім цього, серед лауреатів премії у номінації «За краще виконання жіночої ролі другого плану» — артистка-вокалістка театру оперети Яна Татарова. Її відзначили за роль Годельї у виставі Джеррі Бока «Скрипаль на даху». А «За кращу сценографію» — Сергія Ридванецького за постановку «Марусі Чурай» Ліни Костенко.

Нагадаємо, що «Київська пектораль» — премія України у галузі театрального мистецтва, заснована 1992 року Київським відділенням Спілки театральних діячів України та Головним управлінням культури міста Києва (Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради). Вперше «Київську пектораль» вручали 27 березня 1993 року в Міжнародний день театру за підсумками сезону 1991-92 років.