Про нові україно-угорські мистецькі проекти Національної оперети України розповів Богдан Струтинський.
29.09.2017
Мова мистецтва не потребує перекладу! Сьогодні, у Посольстві Угорської Республіки в Україні генеральний директор-художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський, розповів про нові, по-справжньому захопливі проекти, які будуть здійснені у наступному театральному сезоні у співпраці із Посольством Угорської республіки в Україні.
«Ми маємо на меті запросити до України Угорський Національний театр (Nemzeti Szinhaz), художній керівник якого, Атілла Віднянський, відомий випускник угорського курсу КНУТКіТ ім.І.Карпенка Карого; продовжуватимемо спільний музичний проект із Будапештським театром оперети та мюзиклу «Перлини Дунаю», який вже став щорічним. Цей сезон нашої співпраці буде п’ятим, ювілейним, тому плануємо масштабну програму. В рамках Міжнародний мистецький фестиваль «Carpathian Space», у якому пан Ernő Keskeny вже двічі брав участь, відбудеться круглий стіл освітян. До України прибудуть міністри освіти та керівники творчих вишів з країн Карпатського регіону. У рамках другого масштабного проекту «Оперета-Фест», О-Fest Міжнародний музичний фестиваль, планується створення ко-продукції , цілком можливо це буде оперета Ференца Легара, адже саме зараз ведуться про це перемовини», — зазначив пан Струтинський.
Театральний діяч подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Угорщини Ерно Кеншкеню, за популяризацію мистецтва, ініціативу розвитку культурних відносин, підтримку проектів Національної оперети України. Серед таких проектів вистава «Графиня Маріца» Імре Кальмана. Оперета, яку називають «угорською рапсодією» у постановці Богдана Струтинського стала кращою музичною виставою 2016 року за версією Київської Пекторалі. Знаковою, на думку митця, стала ідея відкриття у Івано-Франківську пам’ятника угорському поетові Шандору Петефі, яка була успішно реалізована влітку цього року, а зародилася вона на фестивалі Карпатський простір, ініційованому і проведеному Національною оперетою України.
Богдан Струтинський зазначив, що філософія співпраці на ниві мистецтва, освіти, культури полягає у духовному взаємозбагаченні людей різних країн, український культурний та громадський діяч виразив також сподівання, що культурні взаємовідносини двох країн матимуть слушне продовження.