Прес-конференція в Посольстві Угорщини в Києві відбулася за участю художнього керівника Національної оперети.

16.09.2016

16 вересня в Посольстві Угорщини в Києві відбулася прес-конференція, почесними гостями якої стали: художній керівник Національної оперети України н.а. України Богдан Струтинський, гендиректор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, проректор з творчих і міжнародних питань НМАУ ім. П. І. Чайковського Леся Олійник, директор Kiev Contemporary Musik Days Альберт Саприкін, гендиректор компанії «Артхауз Трафік» Денис Іванов, директор продюсерської компанії «Артеміда» Юрій Черниш.  У 2016 році в Угорщині відзначають ювілей — 60-річчя революції. У зв’язку з цим в Україні планується низка культурних заходів за підтримки Посольства Угорщини.  В цих заходах прийматимуть участь угорські артисти, музиканти, культурні діячі.  Почесні гості і Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень говорили про діючі та майбутні проекти, що реалізуються за підтримки Посольства Угорщини в Україні.

Художній керівник Національної оперети розповів про прем’єрну театральну постановку, оперету Імре Кальмана «Графиня Маріца», яку називають «самою угорською» оперетою композитора.

Богдан Струтинський зробив наголос на тому, що Національною оперетою України і Будапештським театром оперети і мюзиклу вже кілька років створюється ко-продукція. Одним з останніх таких проектів став концерт «Перлини Дунаю», який відбувся в травні цього року. В ньому приймали участь угорські артисти, звучала музика угорських композиторів і музичні твори присвячені цій прекрасній країні. Художній керівник Національної оперети розповів про фестивалі, ініційовані Київським театром оперети. Фестиваль «О-Фест», в якому приймали участь артисти з 15 країн світу в тому числі із Угорщини, та фестиваль «Карпатський простір», учасником якого став Надзвичайний та Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень. Разом із колегами з інших країн —  Грузії, Молдови, ін., в рамках проекту С2В (Createave to Business) фестивалю «Карпатський простір» Ерно Кешкень був спікером великої Міжнародної конференції, присвяченої питанням культури, мистецтва та бізнесу. Богдан Струтинський зазначив, що і надалі у фестивальній програмі планується розширювати коло питань проекту С2В, так само розширюватиметься і коло зацікавлених в участі осіб. Це буде здійснено для того, щоб знаходити реальні можливості  для проведення масштабних міжнародних культурних проектів, таких наприклад, як театральний фестиваль, де були б представлені вистави жанру оперети.

Після прес-конференції, Надзвичайний і Повноважений Посол Угорщини в Україні пан Ерно Кешкень спеціально для всіх глядачів Національної оперети України сказав:

«Я хотів би привітати усіх глядачів Національної оперети з відкриттям нового театрального сезону. Бажаю Вам, щоб у 82 театральному сезоні в театрі було багато цікавих вистав і нових театральних проектів, не менше ніж у минулому сезоні, і обов’язково щоб були спільні проекти разом із угорцями. А художньому керівнику Вашого театру пану Богдану Струтинському бажаю сил, наполегливості і успіхів в усіх його починаннях.»