Поет Юрій Рибчинський завітав до оперети на репетицію рок-опери «Біла ворона»

20.02.2019

Вже за 2 дні, а саме 22 лютого, в Національній опереті України відбудеться прем’єра першої української рок-опери «Біла ворона». Легендарний твір був створений відомим поетом Юрієм Рибчинським у тандемі з популярним композитором Геннадієм Татарченком. У цьому році поема «Біла ворона» відзначає 30-річний ювілей. З цієї нагоди Національна оперета України готує оригінальну сценічну версію, над якою працює режисер-постановник Максим Голенко та балетмейстер-постановник Максим Булгаков. Автор, поет та драматург, народний артист України Юрій Рибчинський завітав на репетиції «Білої ворони», які повним ходом йдуть на головній сцені театру.

«Національна оперета – це театр такого високого рівня, що можна сміливо сподіватися на успіх вистави,  – розповідає пан Рибчинський. – Я довіряю Максиму Голенку та його баченню. Його перша постановка «Білої ворони», яка відбулася в Рівному, приємно вразила мене свіжим підходом та сценічними рішеннями».

За словами драматурга, рок-опера не втрачає своєї актуальності попри чималий вік. Головний секрет такої популярності полягає в тому, що опера співзвучна тим подіям, які відбуваються в Україні. Це боротьба за свободу та право обирати власний шлях – як в 90-х роках, так і зараз. Поет проводить аналогії між Середновіччям, Столітньою війною та війною на Сході України.

«Для мене Середньовіччя – це не окрема історична епоха, це період, коли в країні основними дійовими особами є «середні» люди. Середня людина – це чорна ворона, вона така, як всі, вона нічим не відрізняється. Але час змінюється і країні потрібні лідери, потрібні герої – «білі ворони». Адже без них не буде нації. Жанна д’Арк, головна героїня рок-опери, є уособленням цього образу. До неї в Європі не було такого поняття, як нація», – зауважує Юрій Рибчинський.