Під Новий рік у столиці слухали Штрауса!

27.12.2015

25 та 26 грудня Національна оперета України подарувала шанувальникам зустріч із чарівною музикою композиторів славетної родини Штраусів.

Святковий концерт «Штраус в опереті» вже став гарною традицією, адже це вже четвертий рік поспіль театр збирає повні зали любителів класичної музики.

Перед початком концерту біля малої сцени у Театрі у фойє Студія старовинного танцю «La Rêverie» виконала кадриль «Летюча миша» в аранжуванні Р. Штольца за мотивами історичної музики Й. Штрауса-сина «Fledermaus Quadrille» (op. 363), а також імпровізаційні вальс, польку, уанстеп та тустеп під різдвяні мелодії.

   

«Новорічний концерт «Штраус в опереті» — це вже традиція театру. Кожного разу – нова унікальна програма, нові відкриття. Цього року квитки також були розкуплені далеко заздалегідь, а гучні аплодисменти публіки та схвальні відгуки гостей — це найвища оцінка нашої роботи. Значить ми даруємо людям дійсно цікавий та якісний культурний продукт», – зазначає художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський.

Для глядачів звучали розкішні твори, які вже підкорили серця шанувальників у всьому світі. Родзинкою концертної програми стали нові для України твори Штраусів.

За диригентським пультом — заслужена артистка України, диригент вищої категорії Оксана Мадараш. Саме її натхнення подарувало Києву новорічний концерт «Штраус в опереті». У тандемі із неперевершеним оркестром театру вони творили справжню магію.

   

«Натхнення мені подарував Відень і сам Штраус. Коли я поїхала до Відня, побачила пам’ятник Штраусу – відчула всю атмосферу, як навіть бруківка співає. Ідея проекту полягає у тому, щоб щороку відкривати нові й нові твори Маестро», — розповідає диригент.

Під час концерту у виконанні оркестру прозвучав «Персидський марш». Це один із найулюбленіших творів самого Йоганна Штрауса, за який він отримав персидський «Орден Сонця», подарований його царською величністю шахом Персії Насером ад-Діном. Композитор говорив: «Я створив «Персидський марш», але я не зможу написати подібний, якщо мені потрібен буде справжній стройовий марш».

   

І як же без славнозвісних польок. Оркестр виконав їх кілька. В тому числі, одну з найжвавіших серед швидких польок Йоганна Штрауса «Процес». Цікаво, що композитор спеціально написав та присвятив цей твір студентам-юристам Віденського університету з нагоди зимового балу.

Справжньою окрасою свята стали чуттєві і хвилюючі вальси композитора. Зокрема, вальс під романтичною назвою «Поцілунок» — присвята дружині Маестро Анжеліці.

Святковий вечір пройшов наче на одному диханні. Вишукані, романтичні, сповнені добра та світла мотиви дарували відчуття справжнього піднесення! Це саме та мить, коли глядач відволікається від сірої буденності та відпочиває душею.

Преса: УНН, ПрессОРГ24

Відео: UA TV, UA TV