Національна оперета відкрила новий театральній майданчик «Сцена 77» прем’єрою «Москалиці» Марії Матіос

26.10.2018

25 жовтня у Національній опереті України відбулось грандіозне  відкриття нового сценічного простору «Сцена 77» під самим дахом старовинної будівлі театру. Доволі великий і дуже світлий театральний майданчик-цех на 120 глядацьких місць стане домівкою для вистав різних жанрів і різних напрямків театрального мистецтва.

????????????????????????????????????

 

Першою постановкою «Сцени 77» стале містична драма у постановці Влади Бєлозоренко «Москалиця» за однойменним твором сучасної української письменниці Марії Матіос.

????????????????????????????????????

 

«Працювати з унікальними текстами Марії Матіос – моя давня мрія, — розповідає Влада Бєлозоренко. – Я щаслива, що художній керівник театру Богдан Дмитрович Струтинський з радістю погодився взяти для відкриття нової сцени у театрі саме текст пані Марії. Про що буде вистава скаже глядач. Бо текст «Москалиці» багатошаровий і вкрай різносторонній. Для мене це історія про дві війни: одна відбувається сьогодні, вчора і завтра навколо нас, а друга — щоденно в серці кожної людини. Хто виграє у першій війні напишуть потім у підручниках з історії. А от хто переможе у другій… Це питання для мене найважливіше».

????????????????????????????????????

 

Прем’єра відкривала новий сценічний майданчик — Сцену 77, яка в своїй назві приховує якщо не нумерологічну, то цілком знакову історію про дві сімки, історію, яка обов’язково має стати щасливою!

Постановка Влади Бєлозеренко «Москалиця», за однойменним твором Марії Матіос вражає образністю, зачаровує загадковістю. Багатомірне і позачасове існування героїв у просторі вистави змушує замислитись і розібратись у сенсах буття. Сенсах, що відкриваються у непідробній щирості головної героїні, її всепрощенні і чесноті.

FAM_8882

25 жовтня на прем’єру містичної до Національної оперети разом із авторкою повісті «Москалиця» Марії Матіос завітали директор Департаменту культури КМДА Діана Попова і Міністр культури України Євген Нищук. Художній керівник теару Богдан Струтинський разом із режисером вистави Владою Бєлозоренко і артистами Національної оперети України представили нову сучасну постановку у новому сценічному просторі театру.

????????????????????????????????????

Містична драма «Москалиця» – історія про долю української селянки Северини, кинутої на поталу соціуму та громади. Хореографічна і музична складові значно підсилюють образність вистави, героїня якої замкнута, майже аутична жінка. Северина легше спілкується з тваринами, навіть із зміями, аніж з людьми. Сюжет твору містично закручується навколо того, як героїня рятується від невблаганної висилки до Сибіру: змушує енкаведиста майора Вороніна повірити, що вона відьма і господиня над карпатськими зміями.

FAM_8542

Режисер-постановник  – Влада Бєлозоренко

Балетмейстер-постановник – Дар’я Ніязкулова
Художник костюмів – Марія Погребняк
Музичне оформлення вистави – Сергій Нестерук
Художній керівник – н.а. України Богдан Струтинський

 

 

Додамо, що Київський національний академічний театр оперети матиме тепер 5 театральних майданчиків: театрально-концертна сцена МКЦ ім. І. Козловського, що на Хрещатику 50Б, «Театр у фойє», експериментальна сцена «Stage_Lab», Головна сцена та «Сцена 77».