Національна оперета України відроджує забуте

12.12.2022

01

9 грудня в Національній опереті України відбувся новий камерний проєкт «Концерт при свічках». Вперше у стінах театру прозвучала українська барокова музика та музика доби класицизму, які визнані одним з найвищих досягнень національного мистецтва.

«Сьогодні маємо зробити все для того, щоб увесь світ насолоджувався музикою наших неймовірних українських композиторів. Саме тому, цей проєкт є ексклюзивним і обов’язково матиме продовження», — зазначив генеральний директор-художній керівник Богдан Струтинський.

За словами диригента-постановника — з. д. м. України Ділявера Османа, акцент робився саме на автентичній презентації, як у ті часи, коли музика виконувалась при свічках:

«Наш театр – особливий, тому і підбір програми до концерту при свічках мав бути винятковим. У закладі грається оперета, опера буфа, мюзикли, драматичні вистави. Саме такої музики в театрі ще не було. В цьому і полягає унікальність концерту»

У цей вечір для глядачів звучали хорові духовні твори: духовний концерт Артемія Веделя, партесний концерт Миколи Дилецького, твори Дмитра Бортнянського.

Ведуча заходу н. а. України Валентина Донченко-Бутковська зачитувала короткі історії про українських композиторів та неймовірні випробування, які випали на творчому шляху, коли про них говорили як про українців до забуття і заборони виконувати їхні твори.

На вечорі при свічках звучала перша українська симфонія — Симфонію №1 до мажор Максима Березовського, написана у 1770-1772 рр.  З ХVІІІ століття симфонія вважалася зниклою і тільки на початку 2000-х років твір було знайдено.

Також лунали арії та чаруючі увертюри з опер «Алкід», «Сокіл», «Демофонт» у виконанні камерного оркестру та солістів Національної оперети України: з.а. України Олени Арбузової, з.а. України Галини Грегорчак-Одринської, з.а. України Володимира Одринського, з.а. України Тамари Ходакової, Віталія Іванова, Катерини Левицької, Олександра Чувпила.

У затишку справжніх свічок, які сьогодні стали для українців світлом незламності – цей музичний вечір не завершується. Далі буде.