Національна оперета України відкрила нову експериментальну сцену

18.06.2018

16 червня в Київському національному театрі оперети відбулась подвійна прем’єра: нова вистава «Акомпаніатор» і відкриття експериментальної сцени Stage_Lab.

FAM_0374-min

І хоча глядацька зала зовсім невеличка (40 місць) на відкриття завітала преса і друзі театру.

«Наша мета – на новій сцені відкривати нові імена, – розповідає генеральний директор-художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський​. – Хотілося б щоб на експериментальній сцені були не тільки музичні, але і драматичні вистави. Ця сцена – прекрасний майданчик для тематичних вечорів, моновистав і моноопер та, до того ж, це ще й репетиційна зала».

FAM_0320-min

Першою постановкою експериментальної сцени стала моновистава Асі Середи-Голдун «Акомпаніатор» у постановці Олександра Білозуба.
«Чому саме ця п’єса? Тому, що вона про театр. Давайте спочатку поговоримо про театр, а потім почнемо експериментувати!» — запропонував режисер, сценограф і перший постановник експериментальної сцени Олександр Білозуб.

FAM_0389-min

«Акомпаніатор» – вистава про жінку-музиканта, чия роль на сцені завжди була другорядною. Лише одного вечора вона випадково постає у світлі прожекторів і стає головною героїнею. Вистава відкриває поліфонію почуттів, у якій акторська гра наповнює невеличкий простір зали сміливою відвертістю жінки.

FAM_0461-min

Режисер-постановник вважає, що основна особливість моновистави — це  сповідальність, відвертість із самим собою, готовність бути гранично відкритим. В моновиставі немає за кого сховатись. Не кожен актор може зіграти її. Але в ній актор може реалізувати свій талант і не чекати поки в житті з’являться головні ролі на великій сцені.

FAM_0498-min

Режисер-постановник, автор сценографічного рішення — з. д. м. України Олександр Білозуб

 

У головній ролі — з. а. України Ася Середа-Голдун
Художній керівник — н.а. України Богдан Струтинський.