Національна оперета України – інклюзивний театр.
17.11.2020
Інклюзивний благодійний захід був організований 17 листопада у Національній опереті України. Діти з аутизмом, учні мистецьких шкіл та їхні батьки разом завітали на репетиції та інтерактивну театральну екскурсію.
Знамениті концерти Національної оперети у сучасних реаліях відбуваються у камерному форматі на сцені Театру у фойє, де і проходили репетиції нових концертних проєктів «Від серця до серця» (прем’єра 20.11.20) і «Містерія Туманного Альбіону» (прем’єра 10.12.20). Діти разом із батьками мали можливість почути кілька музичних номерів, побачити репетиції артистів балету. Гості слухали оповідання з історії театру, роздивлялися справжні театральні костюми, які зазвичай бачать лише на сцені, а потім спілкувалися про побачене разом із театрознавицею Катериною Морозовою.
«Театральна педагогіка тема дуже широка, вона має значний інструментарій і ще більший спектр його застосування. Це не тільки вистави для дітей, або створені дітьми вистави, не тільки закулісні екскурсії, дитячі інтерактивні програми і арт-терапія (яка, до речі, надзвичайно актуальна у наш у час). Театральна педагогіка знаходиться на перетині мистецтва, освіти і науки і дозволяє знаходити шляхи до позитивного сприйняття змінного, швидкоплинного сучасного світу, а головне — створює гуманістичні точки відліку для його розуміння» — вважає К. Морозова, яка працює в літературно-драматургічному відділі театру.
До інклюзивного заходу у театрі ретельно готувалися: перед початком проєкту в рамках програми «Autism Friendly Space» від Асоціації Child.ua у Національній опереті України відбувся семінар для працівників театру про те, як взаємодіяти з клієнтами з аутизмом. Розглядалися особливості людей з аутизмом та правила спілкування з ними. Національна оперета України стане першим з театрів позначеним на українській карті «Autism Friendly Space», як заклад культури, де готові надавати послуги відвідувачам з аутизмом.
Після довгих місяців карантинних обмежень, діти з інвалідністю та їхні батьки з радістю брали участь у проєкті. У фінальній, інтерактивній частині одна з учасниць сказала: «Я хочу стати артисткою, завжди мріяла побачити справжні репетиції артистів у великому театрі. Сьогодні моя мрія здійснилася!»
Хороша музика, гостинний прийом і щире спілкування — те, чим завжди славиться Національна оперета, театр, у якому здійснюються мрії.