Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні відвідав Національну оперету України

15.02.2023

15 лютого Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу виявив бажання зустрітися з генеральним директором-художнім керівником Національної оперети України Богданом Струтинським та творчою групою театру.

На початку розмови пан Посол висловив вдячність за запрошення на благодійний «Концерт при свічках, який відбувся у театрі 7 лютого. На вечір музики українських композиторів епохи бароко та класицизму були запрошені посли іноземних держав та представники дипломатичних установ, волонтери та захисники України, а також представники органів виконавчої влади.

«Сьогодні, коли Україна переживає складні часи, Іспанія не стоїть осторонь і також активно допомагає як економічно, так і мілітарно. Акцент слід робити і на культурній сфері, адже культура нині – це також спосіб спротиву російській агресії. Саме тому, я хотів би долучитися до співпраці з Національною оперетою України та втілити в життя нові українсько-іспанські культурні проєкти», — наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол.

У свою чергу, очільник театру Богдан Струтинський відзначив, що Національна оперета України реалізовує велику кількість міжнародних заходів. Адже, театр активно співпрацює з посольствами та міжнародними інституціями й театрами, бере активну участь у міжнародних та всеукраїнських фестивалях, є засновником та організатором двох мистецьких фестивалів – Міжнародного музичного фестивалю «O-FEST» та Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір».

На зустрічі домовилися про співпрацю між Національною оперетою України й культурними інституціями Іспанії та про спільні постановки за участі митців з Іспанії.

Наприкінці зустрічі провели пану Послу невелику екскурсію закладом та розповіли про діяльність Національної оперети під час війни.