BodnarМар’яна Боднар

Перш ніж стати співачкою, Мар’яна Боднар навчалася в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» у Києві та отримала ступінь магістра культурології. Працювала у міжнародній журналістиці на провідних телеканалах України, в Інформаційній службі Адміністрації Президента України, яку згодом вирішила залишити заради музики та сцени.

У 2008 році Мар’яну прийняли до Римської консерваторії «Santa Cecilia»,  де  вона вивчала бароковий спів у Сари Мінгардо та брала уроки вокальної техніки в класі Валентини Мараффи та Анни Ванді. Під час навчання була обрана в якості активного учасника майстер-класів з такими виконавцями як Едда Мозер, Маріелла Девія та Даніела Дессі, Інес Салазар та Єва Іжиковська та відомого режисера Ренцо Джакк’єрі. У 2009 році отримала II премію на VII Міжнародному конкурсі виконавців A.Gi.Mus та була запрошена співати свої перші сольні концерти в Італії та за кордоном. В Італії брала участь в оперній лабораторії консерваторії «Santa Cecilia» та серії малих оперних постановок (Мікаела, «Кармен» Бізе, Церліна, «Дон Жуан» Моцарта, Мюзетта, «Богема» Пуччіні).

У 2010 році Мар’яна отримала стипендію для участі у Міжнародному семінарі оперного співу «La Voce nel Театро», у 2011 для участі у майстер-класі Едди Мозер у «Europäische Akademie für Musik und darstellende Kunst», Монтепульчано та у 2012 Грант фестивалю класичної музики Шлезвіг-Гольштейн, Любек. З 2011 навчалась на курсі відомого тенора Джузеппе Саббатіні, а незабаром переїхала до Відня. Там, у 2013, пройшовши кастинг, потрапила до оперного хору Віденської опери. У 2014 брала участь у «Audition workshop» Петера Едельмана, Відень.  Виступала в Італії, Австрії, Німеччині, Словаччині, Польщі, Україні. Після невеликої перерви, дебютувала у 2016 році в ролі Дідони в опері Г.Парсела  «Дідона та Еней» в рамках оперного фестивалю «Вудхаус».

У 2015 була організатором та солістом проектів класичної та неокласичної музики «Night Gravity» та «Flagro». У 2016-2017 рр. часто виступала на Мальті та в Італії з класичним оперним репертуаром у супроводі джаз-музикантів, експериментує з новими обробками, прочитаннями та інтерпретаціями відомих творів. У 2017 дебютувала на Мальті в опері Пуччіні «Турандот» у титульній ролі, розпочала музичний проект з відомим італійським гітаристом Едоардо Катемаріло, з яким презентували нову програму іспанської та латино-американської музики в рамках музичного фестивалю «Musica Siena 2017». У 2017 композитор із Флоренції BOXEDGE запросив її до нового неординарного проекту музичного кроссоверу «TWINSONIX», який вона презентувала на ряді музичних каналів Українського телебачення, та з яким виступала на фестивалях та музичних площадках України та Італії.

Зараз у Києві є солісткою Національної  оперети України та Open Opera Ukraine, з якою у 2018 році дебютувала у ролі Белінди в опері Парсела «Дідона та Еней». У Національній опереті України грає роль Мортиції Аддамс у бродвейському мюзиклі «Сімейка Аддамсів», над якою працювала литовська постановочна трупа. Крім цього, грає у оперетах «Графиня Маріца» Імре Кальмана (роль Циганки), «Ключ на бруківці» Ж. Оффенбаха (роль Сюзон), «Містер Х» І. Кальмана (роль Теодори), рок-опері «Біла ворона» (автор Ю. Рибчинський, музика Г. Татарченка).