Концерт-реквієм «Об’єднані заради перемоги»

03.07.2023

FAM_9275

1 липня в Бучанському міському парку відбувся концерт-реквієм «Об’єднані заради перемоги», організований Національною оперетою України спільно з Бучанською міською радою.

На початку заходу відбулася зустріч ЗМІ з організаторами, партнерами та іноземними вокалістами, котрі приїхали на цей захід. Серед спікерів: Анатолій Федорук, Бучанський міський голова; Богдан Струтинський, генеральний директор-художній керівник, н. а. України; Сергій Дідок, головний диригент, з. д. м. України; Бартош Ціхоцькі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні; Валеріу Ківерь, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні; Вальдемарас Сарапінас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні; Вітаутас Юозапайтіс (Литва), оперний співак, голова Комітету Сейму з культури; Анастасія Леньо (Молдова), солістка Кишинівської національної філармонії; Пауліна Янчарук (Польща), солістка Музичного театру в Любліні.

«Хочемо подякувати нашим партнерам та гостям, які сьогодні разом із нами. Велика вдячність Надзвичайним і Повноважним Послам країн Польщі, Литви та Молдови. У цей день ви показуєте солідарність з нашою країною та нашим народом.

Життя неможливо поставити на паузу. Ми маємо жити далі заради того, щоб показати, яку країну ми побудуємо. Однозначно, Україна має змінитися, насамперед, повернутися обличчям до своїх цінностей, культури, духовності задля того, щоб бути ще сильнішою. А також ми маємо все пам’ятати, адже пам’ятьце те, що неможливо знищити. Сьогоднішній захід – не лише акт підтримки, солідарності з українським народом та пам’яті про ці страшні дії, що чинили орки на нашій красивій землі», — зазначив генеральний директор-художній керівник театру Богдан Струтинський.

Після спілкування зі ЗМІ, учасники та гості заходу піднятися до входу у міський парк, де встановили інсталяцію з іменами та прізвищами 501 бучанця, котрих вбили окупанти.

«Ми хочемо вшанувати усіх полеглих. Але, водночас, нагадати світові про кожну жертву російської агресії та домогтися військового трибуналу для всіх військових злочинців, на усіх рівнях»,зазначив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Перед початком концерту-реквієму «Об’єднані заради перемоги», хвилиною мовчання присутні зі смутком та жалем вшанували пам’ять кожного, хто віддав своє життя незалежність та волю нашої держави, чиї відданість Україні і щира любов до рідної землі були безмежні.

Символічно, першим номером пролунав відомий музичний твір «Lacrimosa» на музику В. А. Моцарта у виконанні хору та оркестру театру. Також, на сцені лунали такі музичні твори як «Аве Марія», «Біля тополі», «Пісня Солдата», «Я кажу «Ні!» жахливій цій віні!», «Запалю свічу». Іноземні вокалісти заспівали «Гей соколи», «Пісня Лизи», «Цвіли білі троянди» (Пауліна Янчарук, Польща), лемківську народну пісню «Гей пливе кача» (Вітаутас Юозапайтіс, Литва), арію Тоски з опери Дж. Пуччіні «Тоска» та музичний твір «Чотири воли пасу я» на музику А. Кос-Анатольського виконала солістка Анастасія Леньо (Молдова).

Завершився концерт, під бурхливі оплески глядачів,  виконанням улюбленою української пісні-гімну «Ой у лузі червона калина».

«Традиційно, з цієї сцени, в мирні часи, ми щороку говорили, що зустрінемося на наступному Міжнародному фестивалі «О-фест». Цьогоріч, ми проводимо тут вечір-пам’яті. Але, однозначно, ми все зробимо для того, щоб десятий наш фестиваль відбувся у мирній країні і щоб ми всі зустрілися саме тут — у цьому прекрасному парку. Щоб тут ще більше було дітей, посмішок і люди не жили в страху, а сльози були тільки від радості!, — наприкінці заходу наголосив Богдан генеральний директор-художній керівник театру Богдан Струтинський.

Захід відбувся за підтримки Київської міської державної адміністрації, Посольства Литовської Республіки в Україні, Посольства Республіки Польща в Україні та Посольства Республіки Молдова в Україні.

  • Режисер-постановник – н. а. України Богдан Струтинський
  • Диригент-постановник – з. д. м. України Сергій Дідок
  • Хормейстер-постановник – Максим Ковальчук
  • Диригенти – з. д. м. України Ділявер Осман, Ярослав Близнюк, Віталій Фізер
  • Ведучий концерту – з. а. України Дмитро Хоркін

Фото: Анатолій Федорців