ІІІ Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір»

05.04.2018

Print

ІІІ Міжнародний фестиваль мистецтв

«КАРПАТСЬКИЙ ПРОСТІР»  

Географічний вимір: м. Івано-Франківськ

Часовий вимір: 4–6 травня 2018 року

З 4 по 6 травня 2018 року в Івано-Франківську відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль «Карпатський простір», ініційований Національним академічним театром оперети та особисто генеральним директором-художнім керівником театру Богданом Струтинським. Основна мета цього масштабного мистецького проекту: сприяти сталому розвитку Прикарпаття як європейського регіону.

Вже втретє Івано-Франківськ опиняється в епіцентрі «Карпатського простору» – адже саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного естеблішменту та провідних мистеців України та Європи. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

У фестивалі «Карпатський простір» третій рік поспіль задіяні усі основні сценічні, виставкові, публічні та представницькі локації Івано-Франківська. Фестиваль пропонує широкому загалу розроблену кураторами мистецьку програму за основними напрямками: театр, музика, кіно, література, візуальне мистецтво. Паралельно із мистецькими подіями відбуватимуться ряд важливих зустрічей на найвищому дипломатичному рівні за участю послів країн-учасниць форуму. Окрім того, в рамках фестивалю відбудеться робоче засідання Міністрів освіти різних країн світу на тему «Сучасна освіта та вимоги ринку праці: долаючи прогалини та кордони» (“Modern Education and Labor Market Requirement: Breaking Gaps and Borders”).

В 2018 році «Карпатський простір» об’єднає 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

 

Хедлайнери програми фестивалю-2018:

Угорський національний драматичний театр та режисер Атілла Віднянський із виставою «Сім’я Тотів», незалежний театрально-музичний проект «З життя комах», постановка Світлани Бень та Дмитра Богославського (Мінськ, Білорусь). Спеціальний гість фестивалю – вистава «Річард ІІІ» Вільяма Шекспіра Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (Київ).

Концерти українських гуртів ТНМК, «Друга ріка» та вперше в Україні виступ швейцарського гурту «Kadebostany» як мега-подія закриття фестивалю.

У кінопрограмі фестивалю гучні українські прем’єри та фільми-призери міжнародних кінофорумів.

Цього року вперше додається програма вистав для дорослих та дітей на сцені театру ляльок – учасники з України, Румунії, Польщі та Литви!

Автор цьогорічного читання-флешмобу – легендарна Ліна Костенко. Під час фестивалю усе місто влаштує грандіозний флеш-моб із читаннями віршів поетеси.

Детальна програма фестивалю з’явиться найближчим часом. За традицією  фестиваль об’єднає різноманітні локації, розташовані у мальовничих куточках Івано-Франківська, на центральних вулицях та площах, театрах, філармонії, кінотеатрі: Art SPACE, Сinema SPACE, Сuisines SPACE, Classical music SPACE, Craft SPACE, Jazz SPACE, Kid Space, Literature SPACE, Media SPACE, Multi-genre music SPACE, Theatre SPACE, Sculpture SPACE, Wine SPACE.

Богдан Струтинський наголошує: «Фестиваль “Карпатський простір“ має започаткувати глобальний культурний та світоглядний діалог між країнами Карпатського регіону, стати потужним інструментом культурної дипломатії, адже мистецтво в усі часи було і лишається  універсальною мовою та найефективнішим засобом комунікації. Впевнений, що третій фестиваль запам’ятається мешканцям та гостям міста своїми подіями та відкриттями. Ми знову чекаємо зустрічі із всіма в Івано-Франківську – 4 травня стартуємо!».