Гра починається!

14.09.2016

Новий спільний україно-французький проект був представлений 14 вересня  у Французькому  інституті в Україні. Унікальну для української сцени виставу представлять  у Київському національному академічному театрі оперети.

Художній керівник театру оперети, н.а. України Богдан Струтинський зазначив:

«Із Французьким інститутом в Україні ми вже мали спільний проект. Весною цього року відбувся концерт у постановці французького диригента Філіппа Уї, і ми хочемо продовжити цю історію. Цього разу буде зовсім новий проект, назва якого має народитися тут, разом із нами».
І дійсно,на прес — конференції  назва народилася! Поки що робоча, але красномовна: «Гра починається!»

Французький хореограф,засновник компанії Zahbat Браїм Бушелегам розповів про свій задум. Це буде вистава, яку танцюватимуть в стилі хіп-хоп, музику для постановки, скоріше за все створить український композитор (перемовини про співпрацю ще мають відбутися).

Браїм Бушелагем неодноразово був в Україні з виставами, як танцюрист і, пізніше, як хореограф-постановник. Захоплений професійністю і самовідданістю українських виконавців, Браїм планує вивести хіп-хоп на велику сцену у власній виставі. Ролі у виставі виконуватимуть українські юнаки і, що незвичайно для хіп-хопу, дві дівчини. Браїм Бушелагем обрав для проекту групу з 12 українських танцюристів. Принцип цієї вистави базується на принципах монтажу та поєднання кінематографічних і цифрових технологій (як на смартфоні, наприклад), на створенні образів, що розкривають танець хіп-хоп світові.
Молоді виконавці розповіли, що на становлення хіп-хопу, який народився в Нью-Йорку вплинули ритм-н-блюз, соул, джаз, реггі. Тепер цей танець вже має чимало власних найрізноманітніших напрямків і його танцює молодь в усьому світі, хіп-хоп — мова молодих.

Першими  виставу побачать українці на сцені Київського національного академічного театру оперети, а потім вистава поїде у Францію та інші країни Європи.

Новий проект буде представлений в Національній опереті весною 2017 року і, безперечно, до театру прийде чимало нових глядачів, які цінують сучасне, авангардне мистецтво.
Ко-продакшн: Французький інститут в Україні, Київський національний академічний театр оперети

Виконавці: Yudin Anton (Bboy Kinder), Kurlov Mykhaylo (Bboy Minik), Denis Semenykhin (Bboy Gimnast), Bulka Taras (Bboy Bulka), Pavlenko Kateryna (Bgirl Kate), Prokopenko Serhii (Bboy Uzeerrock), Siktoria Le (Bgirl Kim), Oleksy Bulgakov (Bboy Robin), Hlib Dotsenko (Bboy Gleb), Andrii Kurnosov (Bboy Intact), Ramin Akhundov (Bboy Ramin), Denys Lukashuk (Bboy Den) et Brahim Bouchelaghem (Bboy Brams).
Асистент: Олексій Булгаков
Освітлення: Philippe Chambion
Продакшн: Compagnie Zahrbat

Проект відбудеться за підтримки Єврорегіональної метрополії м. Ліль та Французького інституту м. Париж, міста Рубе, регіону Haut de France та Депертаменту культури Нор-Па-де-Кале Пакарді.