Благодійний «Концерт при свічках»

09.02.2023

FAM_9454

Що є свобода? Добро в ній якеє?
Кажуть, неначе воно золотеє?
Ні ж бо, не злотне: зрівняши все злото.
Проти свободи воно — лиш болото
.

(Григорій Сковорода «De Libertate»)

7 лютого в Національній опереті України відбувся благодійний «Концерт при свічках». На вечір музики українських композиторів епохи бароко та класицизму були запрошені посли іноземних держав та представники дипломатичних установ, волонтери та захисники України, а також представники органів виконавчої влади.

«Концерт при свічках» — музичний проєкт, покликаний познайомити глядачів з музикою українських композиторів епохи бароко та класицизму, яка є найвищим досягненням національного мистецтва.

«Хочу зазначити, що цей благодійний вечір має декілька місій. Насамперед, ми презентували дипломатичному корпусу, частині бізнесу та представникам органів виконавчої влади музику українських композиторів епохи бароко та класицизму. Геніальні твори, які колись були написані саме при свічках. І сьогодні ця музика зігріває своїм теплом і наповнює надзвичайно високою культурою всіх, хто до неї торкається.

Особисто для мене, цей вечір також і про те, що ніхто й ніколи не зможе викреслити українську культуру зі світового контексту. Український письменник і філософ Мирослав Дочинець сказав, що смерть настає не від віку, а від забуття. Що тільки не робила радянська влада, росія, аби ми забули свою українську культуру, музику бароко – їм це не вдалося. А зараз, навпаки, ми отримали справжній ренесанс.

 І найважливіша місія цього заходу — спільно з організацією «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство» ми ініціювали збір коштів на реабілітацію дітей, які постраждали під час військової російської агресії», — розповів генеральний директор-художній керівник Богдан Струтинський.

У цей        вечір лунали композиції видатних митців — Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Миколи Дилецького, Артемія Веделя, котрі були незаслужено викреслені російською, а потім і радянською імперіями. Сьогодні Національна оперета України заново відкриває та переосмислює доробок  українських музичних геніїв.

Із вітальним словом на благодійному заході також виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцькі:

«Для нас дуже важливо, що ми можемо зустрічатися з колегами-послами, з представниками влади та культурного середовища  України.

Культура України – є дуже значущою частиною світової культури. Адже, вона збагачує наш світ. Без України немає Європи та не буде європейської цивілізації.

Дипломатичний корпус із радістю долучився до цього благодійного культурного заходу.  Тим самим ми демонструємо, що всупереч російській агресії, яка хоче змусити нас змінити своє життя, ми – цивілізовані, культурні та з повагою ставимося до чудових композиторів, творців України, які вже тоді у XVIII ст. були частиною об’єднаної Європи.

Національна оперета України – це те місце, яке надихає та презентує всьому світові високе мистецтво, особливо під час війни».

 «Концерт при свічках» — особливий захід, який приніс незабутні музичні враження, спілкування з колегами та благородні цілі. Саме через культуру ми стаємо ближчими і зрозумілішими один одному!

У концерті взяли участь солісти, оркестр та артисти хору.

Режисер-постановник – н. а. України Богдан Струтинський

Диригент-постановник – з. д. м. України Ділявер Осман

Хормейстер-постановник – Максим Ковальчук

Художник-постановник – н. а. України Олександр Білозуб

Ведуча та авторка текстів – н. а. України Валентина Донченко-Бутковська